Pavel Pilík: Jsem rád za prostor na hřišti, v Ústí se mi líbí

ÚSTÍ N.L. – Pavel Pilík přišel před letošní sezónou do Ústí nad Labem z Příbrami, která sestoupila z první ligy. A mladší z klanu Pilíků (bratr Tomáš hraje v Brně) se uvedl v Ústí povedenou trefou proti Sokolovu (2:1).

Otevřel jste skóre už v 10. minutě zápasu překvapivým zakončením. Jak k vaší brance došlo?
Chtěl jsem posílat před branku střílený centr, ale míč zapadl rovnou do sítě. Trochu jsem to tak chtěl, ale šlo o celkem šťastnou trefu (úsměv). Hlavní je, že jsme vyhráli a máme tři body. První poločas se nám moc nepodařil, ve druhé půli jsme se zvedli a vydřeli vítězství.

Před domácími fanoušky jste se tak uvedl hned gólem…
Jsem za to rád. Doufám, že ještě nějaké kanadské body přidám. Vzal jsem roli po Pavlu Moulisovi, který byl produktivní a góly dával. To mi také řekl trenér, že mě do Ústí vzal, abych střílel branky a připravoval šance pro spoluhráče. Věřím, že vstřelím další góly a zaznamenám nějaké asistence. Góly a přihrávky se počítají. Od toho se odvíjí vizitka hráče, zvláště na mém postu krajního záložníka.  Ze strany posílám centry před branku a doufám, že z toho nějaké góly ještě padnou.

Jak se vám v Ústí líbí po vašem příchodu z Příbrami?
Jsem rád, že jsem nakonec v Ústí. Už jsem měl namířeno do Karviné. Tam to nějak nevyšlo. V Karviné jsem strávil čtrnáct dní, odehrál dva celé přípravné zápasy, už mi ukazovali byt, ve kterém bych měl bydlet. Ale jsem nyní v Ústí a jsem rád, že zde dostanu šanci hrát a nemohu si stěžovat na prostor, jaký dostávám na hřišti. Přestěhoval jsem do Ústí i svou rodinu, nemusím nikam dojíždět. Druhá liga je kvalitní a za rok se třeba mohu vrátit do první ligy, pokud budu dobře hrát.

Asi jste tedy zažil krušné léto, když jste po testech v Karviné musel hledat nový klub...
Bylo to hektické. Navíc mi ještě bratr Tomáš volal o zájmu Zbrojovky Brno, kde jsem byl rovněž na zkoušce. Za Brno jsem také odehrál přípravný zápas a absolvoval jeden trénink, ale nevyšlo to a musel jsem znovu cestovat, nakonec do Ústí, kde jsem zakotvil.

V Ústí před lety hostoval váš bratr Pavel, současný hráč Zbrojovky Brno. Doporučoval vám přesun do Army?
Určitě ano. Navíc to mám necelé dvě hodiny cesty do rodné Příbrami, takže po zápasech mohu strávit nějaký čas doma.

Autor: Martin Pešout