Petr Němec: Branka do šatny nás zabrzdila, ale vyhráli jsme zaslouženě

Trenér Petr Němec mohl být po zápase s Třincem, který jeho svěřenci vyhráli 3:1, opět spokojený. Hlavně se hrou v prvním poločase, protože raketový start Army určil ráz celého utkání.
Trenére, nejprve Vás poprosím o hodnocení utkání?
"Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě hlavně za ten první poločas, který měl skončit ještě větším rozdílem. Ale bohužel jsme dostali hloupou branku do šatny, která nás zabrzdila. Třinec ve druhém poločase změnil taktiku a přešel na hru na dva hrotové hráče a my se moc do šancí nedostali. Na druhou stranu musím říct, že jsme soupeře do žádné vyložené příležitosti nepustili."

Přidali jsme na svůj účet další 3 body a nyní držíme šňůru 6 zápasů bez porážky, s pohárem dokonce 8.
"Je to samozřejmě moc hezké. Takováto šňůra je vždycky nádherná, ale my jedeme dál a zůstáváme na zemi. Teď máme trochu delší týden, protože hrajeme až v neděli. Mrzí mě zranění Jirky Miskoviče, protože hrál v dobré formě. Musíme u něj počkat na výsledky rentgenu. Nevypadalo to vůbec dobře a myslím si, že to byl jasný faul a možná i na červenou kartu (vyšetření naštěstí nepotvrdilo žádnou zlomeninu a Miskovič by měl chybět zhruba týden - pozn.autora)."

Nechyběly týmu ve druhém poločase síly po tom náročném programu, co má za sebou?
"To si nemyslím. Bylo to hlavně o hlavách. Ten začátek vypadal pro strašidelně a mohlo se zdát, že vyhrajeme nějakým šíleným rozdílem. Ale jak už jsem říkal, zabrzdila nás ta zbytečná branka po naší chybě. Hráčům jsem samozřejmě o poločase říkal, ať hrají pořád to samé, ale je to v hlavách. V hlavách měli hlavně neinkasovat a nehrnout se dopředu. A to bylo špatně, protože oba dva krajní hráči, kteří to v prvním poločase tahali, jak Hyčka, tak Novotný, už ve druhém poločase nebyli tolik vidět."

Už jste zmínil, že Vás teď čeká trochu delší týden, protože další zápas se hraje až v neděli na Vyšehradě.
"Je to tak, čekáme tam těžké utkání. Je to nováček a my se musíme otřepat z těch našich šrámů a poctivě se připravit."

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.