Petr Němec: Hráči to nezabalili a zasloužili si vyrovnat

Ústečtí fotbalisté v rámci 4.kola FNL remizovali na půdě Varnsdorfu 2:2, když zažili dvougólový návrat do utkání. Trenér Petr Němec hodnotí utkání, úvod do sezóny, posílení mužstva a také nováčka Aloise Hyčku.
Trenére, jak hodnotíte uplynulé utkání?
"Řeknu to velice krátce. Nám se nepovedly vstupy do poločasů. Dostat po minutě góly, je na můj vkus velmi brzo. Nevím proč je dostáváme. Naštěstí jsme se nesložili a podařilo se nám dvěma hezkými góly vyrovnat. Myslím, že z tohoto pohledu je remíza spravedlivá. I když říkám, že jsme tam ještě pár situací, které jsme nevyřešili měli. Nicméně před zápasem bych ten bod asi bral."

Jak jste spokojený se vstupem do sezóny?
"Asi bychom byli více spokojení, kdybychom nepokazili ten závěr utkání se Znojmem. Začátek byl hodně těžký a my ho skoro zvládli. Ale dvě minuty před koncem proti Znojmu jsme udělali školáckou a naivní chybu, kterou nás hosté vystrestali. A možná to mělo vlil i na ten dnešní špatný vstup do zápasu. To však neomlouvá ten vstup do poločasu druhého. Když se to stane jednou, tak už se to nesmí stát podruhé. Já jsem ale potěšený, že se hráči nepoložili a šli za vyrovnáním i za stavu 2:0. Byli za to odměněni jedním bodem."

Nebýt hloupých chyb, tak herní projev týmu vypadá poměrně slušně, souhlasíte?
"Myslím, že ano. Jak řekl trenér Varnsdorfu Skuhravý, tak jsme dnes byli asi lepším celkem, ale stále nemáme tolik štěstí, jako třeba mělo Znojmo u nás. Byly tam šance, ale například Zeman hlavičkoval doprostřed brány. Ale postupnými krůčky se do toho dostáváme. Teď máme pauzu, která se vyplní pohárovým duelem s Kolínem, ale pak nás čeká doma silná Vlašim. Ve druhé lize není snadného soupeře."

Nyní už můžete trochu hodnotit také to, jak do týmu zapadly nové posily Miskovič, Hošek, Šnirc a Eliáš.
"Miskovič zapadl velice dobře. Samozřejmě tam jsou nějaké taktické nedostatky, ale je hodně běhavý a vyplňuje tam ten prostředek. Ivan Šnirc dal sice pěkný gól, ale mám k němu trochu výhrady, protože některé věci by měl řešit trochu jinak. Hoškovi nevyšel první zápas, takže teď trénuje, maká a snaží se dostat do sestavy. Pepa Eliáš dokud měl sílu, tak hodně naběhal, jako v každém utkání. Jen je škoda, že v prvním poločase nevyřešil lépe to přečíslení a nahrával špatně, možná to měl vzít spíše na sebe. Dá se říct, že každý má svou roli v mužstvu a nějak zapadl. Doufám, že budeme pokračovat dál v podobném duchu."

Nově máte k dispozici Aloise Hyčku, který dnes naskočil na pár závěrečných minut.
"Je v Ústí dobře známý a myslím si, že týmu svoje přinese. Je to hráč s velkým a bojovným srdcem."

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.