Petr Vašek odchytal fantastické jaro: Byl to masakr, říká

ÚSTÍ N.L. - Gólman Petr Vašek přišel do Ústí v zimní přestávce a bezesporu tento 39letý gólman má velkou zásluhu na tom, že ústecký tým zůstane ve druhé lize i pro příští sezónu. Přinesl do ústecké branky prvoligovou kvalitu a zkušenost a hned se stal oblíbencem fanoušků. Objektivně lze říci, že patřil mezi nejlepší gólmany, kteří se v posledních letech objevili v ústecké brance. "Mančaft byl silný, to jsme teď ukázali. Potřebovalo si to sednout. Některé zápasy jsme ztratili a mohli jsme v nich přitom uspět," komentuje gólman.
Slavíte záchranu ve Fortuna národní lize. Co tomu říkáte?

Sezóna byla náročná. Po úvodních zápasech na jaře jsme čekali, že bodů budeme mít víc. Nakonec jsme před posledním kolem měli 33 bodů a pořád to nestačilo. Byl to masakr. Kdybychom teď prohráli, tak jsme ze soutěže vypadli. Jsem rád, že jsme to zvládli. Splnili jsme svůj cíl.

Nakonec sestupují Vítkovice s Frýdkem-Místkem. Vy pocházíte z Čeladné, tedy ze severu Moravy. Prožíval jste to?

Ani mi nemluvte, je mi to líto. Řadu kluků z těch týmů znám. Minulý zápas ve Frýdku mi tamní fanoušci nadávali, že pocházím odtama a že je posíláme o soutěž níž. Byly tam nějaké nadávky. Měli stejnou možnost jako Ústí, mohli mě angažovat. Angažovalo mě Ústí a Armě jsem vypomohl.

V závěru sezóny jste si připsali pět výher v řadě. Skvělá série, že?

Mančaft byl silný, to jsme teď ukázali. Potřebovalo si to sednout. Některé zápasy jsme ztratili a mohli jsme v nich přitom uspět.

Jaká bude vaše fotbalová budoucnost v souvislosti s Ústím?

Byli jsme domluveni na půl roku. Je to pro mě velká dřina a daleko.

Na závěr sezóny jste vychytal čisté konto...

Nikdy nevíte, jestli ta nula není poslední. Jsem za ní rád.

Před utkáním mohli fanoušci posílat vzkazy hráčům do kabiny. Jak jste to vnímal?

Vnímali jsme to, člověka to potěší. Tím, že jsme to zvládli a záchranili se, tak to těší o to víc. Udělali jsme fanouškům radost.

Na zápas přišlo skoro 1500 fanoušků. Byla podpora diváků cítít?

Diváci nám pomohli, ale proč nechodili od prvního kola sakra (smích). Ale dobře to dopadlo.

Kariéru končí Jan Martykán, věděl jste to před zápasem?

Ani ne, vlastně jsem se to dozvěděl teď po zápase (úsměv).

Autor: Martin Pešout