Po kuriózní cestě na zápas si Vasil Kušej připsal první branku v Bundeslize!

Vasil Kušej, odchovanec našeho klubu, se o víkendu poprvé střelecky prosadil v juniorské Bundeslize! Stalo se tak v utkání 18. kola této soutěže proti Hannoveru, ve kterém Dynamo Drážďany zvítězily 2:0. Co však předcházelo brance Vasila Kušeje se jen tak nevidí…

Vasil Kušej měl nastoupit poprvé po čtyřech zápasech do utkání Drážďan, takže byl logicky velice natěšený. „Vstal jsem v 7:30 a v dobré náladě jsem se připravoval na zápas. Přeci jen po čtyřech utkáních už mi fotbal chyběl. Je 8:15, čas výjezdu, a táta přišel, že nejede auto,“ začal Vasil popisovat úvod kuriózního dne.

Záchranou měl být pro Kušeje dědeček. „Souhlasil s tím, že přijede a odveze nás. Jenže bylo půl deváté a on se teprve oblékal. Takže jsem mu řekl, ať nejezdí, protože bych to nestihl. Půjčili jsme si nakonec auto od mojí sestry,“ popisuje. Dobrodružství se zdál být konec a vše mělo dobře dopadnout, jenže… „Asi 10 kilometrů před cílem auto přestalo jet kvůli oleji. Bylo 9:15. Volali jsme trenérovi, že dorazíme o 15 minut později. Nějak jsme dojeli na pumpu, kde jsme koupili olej. Jenže ujeli jsme asi 500 metrů a auto opět nejelo. Asi za další dva kilometry přestalo jet úplně, ale to už jsme byli blízko hlavního stadionu,“ popisuje Kušej.

Záchranou byl pro Vasila až trenér, který v 10:10 vyzvedl Vasila a o 20 minut později už byl v kabině se spoluhráči. „Sraz jsem normálně stihl, ale od 9:30 do 10:30 byla taktika, takže jsem nakonec nebyl v základní sestavě. Dobrá nálada z rána už byla pryč,“ mrzelo Kušeje. Radost však nakonec měl. „Nastoupil jsem na nějakých 30 minut a prvních 5 jsem se tak nějak rozkoukával a rozběhával. Pak už jsem začal hrát dobře 1 na 1 a 1 na 2, měl jsem tam pár střel a kolmic. Pak mě dal trenér na pozici podhrota, hráč na pravém křídle dostal balón, obešel hráče, nahrál pod sebe na hranici vápna a já vstřelil branku,“ vyprávěl nakonec spokojený Kušej.

Branku Vasila Kušeje si můžete prohlédnout na přiloženém odkaze. Zápas Drážďan s Hannoverem je od času 6:30: