Po výborném výkonu porážíme Pardubice!

V rámci 7. kola Fotbalové národní ligy jsme doma hostili FK Pardubice.
Ústečtí fotbalisté chtěli od první minuty odčinit domácí porážku 2:5 s Vlašimí. Arma byla od začátku utkání lepší. První velká šance přišla v 18. minutě. Petr Výborný vybojoval trestný kop přibližně pět metrů za hranicí velkého vápna. K míči se postavil Jiří Kateřiňák, který těsně přestřelil pardubickou bránu. Městský stadion se tak rozjásal až ve 23. minutě. Po rychlém přečíslení naservíroval krásnou nahrávku Pavel Moulis na zcela nekrytého Lukáše Poučka, který se nemýlil a poslal Armu do vedení - 1:0. První šance Pardubic přišla ve 27. minutě. Střelu Kayamby však vyrazil Tvrdoň na roh. Do konce poločasu byla Arma lepší, ale žádná velká šance se již nenaskytla, proto se do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro Ústí. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Druhý gól si fanoušci zakřičeli v 62. minutě. Pavel Moulis předal na pravé straně hřiště balón Michalu Zemanovi, který zahlédl ve vápně nepokrytého Lukáše Poučka, pro kterého už nebyl žádný problém přidat svůj druhý gól v tomto zápase - 2:0. Ústí zcela diktovalo tempo zápasu. Když už vypadalo, že Pardubice rozjedou nějakou útočnou akci, tak to většinou skončilo na dnes výborné ústecké defenzívě. V 91. minutě mohl pelášit sám na branku Jiří Kateřiňák, ale bohužel přihrávka od Martina Jindráčka byla příliš dlouhá. Poté se už nic závažného nestalo a Ústí mohlo tedy slavit výhru 2:0.

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 2:0
Branky23. Pouček, 62. Pouček
Sestava Ústí: Tvrdoň – M. Zeman, J. Peterka (C), L. Vaněk, Šnirc – Martykán, Kateřiňák – Moulis, P. Výborný (81. Jindráček), Leibl (88. Pícha) – Pouček (86. Mysliveček)
Sestava FK Pardubice: Šmíd – D. Přibyl, J. Jeřábek (C) (67. Petráň), Zavadil, M. Jedlička – Kovář, A. Fousek – Řezníček, Pospíšil, Ladra (75. J. Bláha) – Kayamba (82. P. Valenta)