Poslední přípravný duel Arma zvládla

V rámci posledního přípravného utkání zamířila Arma do Mlékojed, kde vyzvala třetiligový tým FK Litoměřicko, v jehož dresu nastoupil v druhém poločase také náš odchovanec Petr Barnat.

První poločas byl jasně v režii ústeckého celku, který hýřil pohybem a dostával se do šancí. Hned ve 3. minutě vypálil z dálky Miskovič, zatím bez úspěchu. Litoměřicko se také dostalo do šance. Nepokrytý hráč na zadní tyči po rohovém kopu orazítkoval břevno. Gólově pak začala úřadovat Arma. V 15. minutě se poprvé trefil Petr Výborný, který po odraženém míči využil přiťuknutí od Procházky - 0:1. Netrvalo to ani minutu a Výborný se dostal do zakončení opět a byl v něm úspěšný. Skvělou práci odvedl Lukáš Pouček, který Výbornému nahrál do jasné gólové pozice - 0:2. Lukáš Pouček odehrál opravdu skvělý první poločas. Ve 28. minutě se dostal k zakončení ze strany, ale svou tvrdou střelou orazítkoval břevno. Z následující akce to z dálky znovu zkoušel Miskovič, ale zamířil těsně mimo. Ve 35. minutě zahrávalo Litoměřicko rohový kop, ze kterého Arma přišla do brejku. Pouček potáhl míč po levé straně a našel na druhé straně Výborného, ten ještě vylepšil pozici pro Daniela Procházku, který prostřelil brankáře - 0:3. Aktivní Pouček se pak zaslouženě zapsal také mezi střelce. Nejprve si míč pokryl tělem, obtočil se kolem obránce, kterému posléze i utekl a zakončením pod brankářem přidal další branku Army - 0:4. Ve druhém poločase sice pokračovala územní převaha Army, ale množily se nepřesnosti a chyby v rozehrávce, které pramenily už od obránců. Výsledkem toho bylo nejprve litoměřické snížení na 1:4, o které se postaral Kacafírek, který si naběhl mezi stopery. V závěru pak domácí ještě jednou snížili, když odpískaný faul využil Hanuš, který přes zeď zamířil k tyči. Dva rozdílné poločasy tak nakonec znamenaly výhru Army 4:2.

FK Litoměřicko - FK Ústí nad Labem 2:4 (0:4)
Branky: 54. Kacafírek, 89. Hanuš - 15. a 16. Výborný, 35. Procházka, 43. Pouček
Sestava Ústí v 1. poločase: Tvrdoň - Zeman, Zukič, Peterka, Pícha - Miskovič, Myslivček - Moulis, Výborný, Procházka - Pouček
Sestava Ústí ve 2. poločase: Zacharda - Pícha, Zukič, Seidl, Šnirc - Martykán, Kateřiňák - Procházka, Výborný, Leibl - Jindráček