Potřebovali bychom jedno nebo dvě utkání vyhrát s nulou, přál by si Václav Prošek

Ústí nad Labem – V páteční předehrávce 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR změřil celek Aleše Křečka síly s Vítkovicemi. Arma měla k výhře blízko, ale doplatila na neproměněné šance. Břevno zamezilo v sedmé minutě ve skórování Václavu Proškovi, který se vrátil do sestavy po zranění v duelu proti Vlašimi.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Předehrávka 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Ústím nad Labem a Vítkovicemi skončila remízou 1:1. „Byla to pro nás obrovská ztráta, protože zápas vypadal přesně tak, jak jsme si celý týden říkali. Očekávali jsme, že budeme hrát do plné obrany a Vítkovice budou hrát na brejky. Vytvořili jsme si šance, první poločas měl skončit minimálně 3:1. Inkasovali jsme gól, kterému jsme mohli předejít. Bohužel jsme nastřelili pouze tyč, břevno a měli další brankové příležitosti. Ve druhé půli jsme dobývali, Marek Krátký měl na noze vítězný gól, ale nepovedlo se. Na druhou stranu jsme měli i štěstí, když nás podržel Marián Tvrdoň. Podle mého názoru jsme byli po celé klání lepším celkem,“ hodnotil střetnutí Václav Prošek, jenž v sedmé minutě orazítkoval břevno hostující svatyně.

„Viděl jsem, že Daniel Richter je na kraji a já jsem byl daleko. Rozhodl jsem se, že do toho půjdu, skvěle mi přihrál a já trefil břevno,“ vzpomínal na svou šanci rodák z Rakovníka.

Svěřenci Aleše Křečka nezvítězili potřetí v řadě. „Na Dukle jsme sehráli výborný zápas, ale srazily nás chyby. Za stavu 2:2 si nemůžeme nechat dát takový gól. Kolo předtím se Sokolovem jsme si obdrželi branku ke konci. Mělo to být vítězné utkání, přestože to nebyl dobrý zápas. Přehrávali jsme i Vítkovice, spálili jsme spoustu šancí. Žádná deka na nás neleží, jen jsme měli skórovat z jedné další akce,“ vyloučil týmovou krizi šestadvacetiletý fotbalista, který se zranil v zahajovacím kole nového ročníku proti Jihlavě.

„Střídal jsem v 70. minutě, praskl mi sval, ve kterém jsem měl trhlinu. Nebylo pro mě těžké se vrátit do zápasového rytmu, neboť jsem hrál chvilku ve Vlašimi a v rámci MOL Cupu v Domažlicích,“ pokračovala ústecká patnáctka, která není spokojená se současným bodovým ziskem.

„Třináct bodů v soutěžní tabulce je hodně málo, měli jsme mít minimálně o čtyři body více. Sráží nás individuální chyby, sami dostáváme góly a na naše branky se nadřeme. Chceme hrát ofenzivně, ale to neznamená, že všichni útočíme jako blázni. Nevím, proč dostáváme takové množství branek, potřebovali bychom jedno nebo dvě utkání vyhrát s nulou a navázat doma na venkovní duely. Před vlastními fanoušky jsme letos doma vyhráli jednou,“ smutnil při pomyšlení nad nepovedenými zápasy odchovanec Sparty Lužná a někdejší hráč pražské Slavie.

V následujícím kole čeká na Armu nováček z Líšně. „Pro Líšeň je dobré, že má nahrány body, jinak by to jako nováček měla těžké. Budeme chtít před reprezentační pauzou zvítězit. Za celou kabinu musím říct, že nejsem zastánce reprezentačních přestávek, raději bychom hráli dále. Pro nás se toho příliš nemění, máme většinou přátelská utkání. Na druhou stranu dobijeme baterie, více potrénujeme, ale nedá nám to tolik jako zápas,“ dodal závěrem Prošek.

PARTNEŘI:

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital