Představení nových posil: Arma získala zajímavé tváře

ÚSTÍ N.L. - Arma získala v zimní pauze sedm nových posil, naopak čtyři hráči odešli. Přinášíme krátký přehled změn v kádru.

Přišli:

Petr Vašek: Zkušený gólman je největší hvězdou ústeckého zimního přestupního období. Vašek ještě na podzim chytal první ligu v Baníku Ostrava a patří mezi protřelé hráče se zkušenostmi z první ligy. Velká osobnost a jaro začne jako ústecká brankářská jednička. V české první lize odchytal 136 utkání, ve druhé lize nasbíral 78 startů a k tomu si připsal 82 zápasů v ruské první a druhé soutěži. Dohromady tedy v profesionálním fotbale odchytal 296 zápasů. Posledním angažmá Vaška před Ústím byl tedy Baník Ostrava.

Olivier Kingue: Mladý obránce přišel do Ústí na půlroční hostování ze Slavie Praha. Narozen byl 20.2.1996. Kingue dříve hrál za slávistickou juniorku. Jedná se o fotbalistu z Kamerunu. Během přípravy se ale zranil, a tak dohání tréninkové manko.

Youba Drame: Ústí dlouhodobě zkoušelo tohoto borce z Francie, a Youba zaujal a překvapil. Naposledy působil ve třetí francouzské lize v týmu RCO Agde. Narodil se 16.1.1998 a v Ústí podepsal smlouvu na dva roky.

Jakub Pokorný: Jedná se o mladého obránce, narozeného 11.9.1996. Přichází na půlroční hostování z Baníku Ostrava. Za něj ještě na podzim odehrál 13 prvoligových zápasů a k nim přidal jeden zápas v MOL Cupu. Na podzim v dresu Baníku nasbíral v HET lize tři žluté karty a odehrál 1 170 minut. K nim zaznamenal 120 minut v poháru.

Filip Novotný: Záložník odehrál 7 zápasů v HET lize na podzim a přichází na hostování z Vysočiny Jihlava. Novotný už dříve v Armě působil a právě z Ústí před časem přestoupil do Jihlavy. Narozen byl 17.8.1995.

Tomáš Ťok: Mladý záložník přichází na hostování z klubu 1. FC Slovácko. Je synovcem politika a  ministra dopravy Dana Ťoka. S fotbalem začínal ve Veselí nad Moravou. Narodil se 2.2.1995.

Alexander Jakubov: Tento útočník se narodil 11.1.1991. Má české i slovenské občanství. V Ústí je na hostování z Baníku Ostrava, dříve působil ve Varnsdorfu. Krátce byl i v německé čtvrté lize v Bautzenu. V mládežnickém věku trénoval s FC Porto.

Odešli:

Štěpán Kacafírek:
Po podzimu tento útočník odešel do třetiligového Litoměřicka. Fotbal dokáže skloubit i s povoláním učitele.

Marek Richter: Tento zadák po podzimu ukončil hostování v Armě a vrátil se do Teplic. Tam rozšířil soupisku prvoligového celku.

David Zoubek: Také se vrátil z hostování do svého mateřského klubu (Slavia).

Marián Tvrdoň: Ústecký mladý gólman na jaře bude hostovat v ČFL v týmu SK Brozany.

Tomáš Jelínek: Také mu bylo vyřízeno hostování v týmu SK Brozany.

Jiří Heřman: Nově hostuje v pražském Vyšehradě.

Také nezapomeňte na soutěž se společností ČEZ: