Přepište dějiny! Arma dokázala ukončit 27 let dlouhé čekání na výhru ve varnsdorfské Kotlině, Křeček jako host poprvé zvítězil

Varnsdorf – V duelu 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se snažila Arma získat zpět další ztracené body po některých předchozích nepovedených zápasech a poprvé od 25. 10. 1992 zvítězit ve Varnsdorfu. Tým pod vedením Aleš Křečka, který v Kotlině vyhrál jako host poprvé, se vyhoupl v soutěžní tabulce na šestou příčku se ziskem jedenácti bodů.

Autoři: Tomáš Secký, Zdeněk Kamínek ml.

7. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 1. 9. 2019, 17:00 hod.
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem
0:3 (0:2)

Branky: 5. Bassey, 32. Matějka, 63. M. Bílek.
ŽK: 20. Ngimbi, 32. Bláha, 37. Ondráček, 42. D. Breda, 72. Rudnytskyy – 35. J. Peterka, 87. Písačka.
Rozhodčí:
Rejžek – Kotalík, Klupák.

Delegát: Kabyl.
Technický delegát: Valeš.
Diváci: 872.

Sestavy:
FK Varnsdorf:
Samoel – Finěk, Ngimbi, Lehoczki, Heppner (39. Houser) – Bláha, D. Breda, Kocourek, Ondráček (53. Kazda), Rudnytskyy (79. Schön) – Micovčák. Trenéři: David Oulehla, Libor Macháček.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Brak, Pimpara, T. Vlček – Krátký, M. Bílek, J. Peterka, Miskovič (68. M. Valenta), Jakubov (86. Písačka) – Bassey, Matějka (76. D. Richter). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Utkání začali lépe hostující hráči, kteří se dostali do vedení v páté minutě, když se z rychlého protiútoku dokázal prosadit nigerijský útočník Fortune Akpan Bassey. Na hřišti se poté dost přiostřilo. Hlavní sudí během první půle udělil celkem pět žlutých karet. Další slibnou situaci si Ústí nad Labem připravilo ve 24. minutě, kdy Miskovič zaměstnal Samoela. Ten však prudkou přízemní střelu vytáhl na roh a držel naděje svého týmu.

Nedovolený zákrok z 32. minuty si bude Varnsdorf dobře pamatovat. Na centr za obranu si naběhl Lukáš Matějka a zvýšil náskok svého týmu na 2:0. Domácí se snažili o rychlou odpověď, chyběla jim však přesnost ve finální přihrávce.

V druhé půli sáhl David Oulehla k brzkému střídání. Hru měl oživit Kazda. Ale bylo to opět Ústí nad Labem, které vsítilo třetí branku v utkání. Michal Bílek si naběhl za obranu na centr od Basseyho, zasekl míč pod sebe a uklidil ho po zemi k tyči. Střelec třetí branky mohl skórovat ještě jednou v 73. minutě, odkrytou branku ale minul.

Ústí nad Labem si tak po předvedené hře odváží z Varnsdorfu tři body a v tabulce se posunulo na šesté místo. Naopak Varnsdorf zůstává třináctý.

Poslední výhra Army ve Varnsdorfu byla před 27 lety, kdy oba celky hrály divizi. Dne 25. 10. 1992 zajistil vítězství 1:0 z pohledu Ústí nad Labem Jan Kuzma. Ještě předtím se Armě podařilo vyhrát ve Varnsdorfu dvakrát. Nejdříve 28. 3. 1965 se oba týmy utkaly v krajském přeboru a Ústí nad Labem vyhrálo ve Varnsdorfu 3:2, za hosty se prosadil Štěrba, Sedlák a Hucek. Další výhra přišla 13. 8. 1972, kdy v utkání tehdejší třetí ligy vyhrála Arma ve Varnsdorfu 3:1, dvakrát se do listiny střelců zapsal Emil Smola a jeden přesný zásah zaznamenal Ivan Študent.

Za upřesnění faktů děkujeme panu Nohálovi.

Ohlasy trenérů:

David Oulehla (FK Varnsdorf): „Soupeř nás předčil, my jsme především v prvním poločase nehráli dobře. Vázla nám rozehrávka, bylo to pomalé, nepřesné. Ústí nad Labem bylo lepší ve středu pole, bylo agresivnější, pohyblivější. Ve druhé půli jsme změnili rozestavení a trochu nám to pomohlo. Opticky tam byly nějaké situace, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili. To poté nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Je to fotbal, výsledek odpovídá dění na hřišti. My si to musíme rozebrat, čeká nás opravdu hodně práce. Věřím, že to zvládneme.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Zápas ve Varnsdorfu jsme zvládli výsledkově i herně. Po sérii nepříznivých výsledků s Varnsdorfem bylo pro nás těžké tohoto soupeře porazit, nyní můžeme být spokojení. Přiznám se, že to, co se dělo kolem tohoto utkání, jak nám všichni připomínali černou sérii, jsme se snažili připravit především psychicky a změnit rutinní věci. Bylo to navíc způsobeno i hasičskými závody ve městě, když jsme nemohli být na svém stadionu. Děkujeme Sportcentru Sluneta za to, že nám umožnilo na Klíši trénovat. Hlavní se odehrálo na hřišti, hráči svým přístupem a kvalitou zvládli střetnutí dobře.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.