Přes tvrdé tréninky hráči zůstávají zdraví, pochvaluje si kouč Aleš Křeček

DUBÍ - Po výhře v Dubí nad Teplicemi nám poskytl pravidelný rozhovor trenér Aleš Křeček. Pochvaloval si dobrý výkon proti prvoligovému soupeři a nakonec i perfektní podmínky na soustředění v Modré.
Jak hodnotíte výhru z přípravného duelu proti Teplicím?

Takový výsledek a výkon proti prvoligovému soupeři vždy potěší. Zápas jsme zvládli herně i výsledkově. První poločas byl vyrovnaný. Změnili jsme rozestavení a dobře organizovali hru. Po přestávce jsme vyměnili většinu sestavy a ještě jsme dostřídávali v průběhu druhé půle. Zahráli si také dva dorostenci, kteří přes svůj mladý věk si vedou velmi dobře. Ve druhém poločase byly už nějaké momenty chaotické. Jsem ale rád, že jsme ve druhém poločase vstřelili dvě branky.

V zápase oba soupeři kopali po jedné penaltě. A ani jeden z týmů ji neproměnil, když za Ústí nedal Dramé a za Teplice Červenka.

Byl jsem naštvaný, že jsme penaltu neproměnili. Youba navíc na ní nebyl určený, to si dohodli hráči na hřišti. Youba v rámci tréninku penalty dává, ale nyní ji nedal. To je vždy problém. V mistrovských zápasech jsme už několik penalt zahodili. Naopak Marián Tvrdoň chytal velmi dobře. Penaltu chytil a měl i další výborné zákroky.

Co říkáte na vstřelený gól Lukáše Matějky, jenž se vrátil z hostování v Domažlicích.

Měli jsme vizi Lukáše připravit na dospělý fotbal, v zimě jeho výkony byly spíše na mládežnické úrovni. A vyšlo to, v Domažlicích branky dával. Byl jsem s ním v kontaktu, sledoval ho. Minule proti juniorce Liberce také vstřelil gól a padá mu to tam i na tréninku.

Jak to vypadá s kádrem po zdravotní stránce?

Jsem rád, že všichni hráči jsou v pořádku a zdraví jim drží, přestože posledních čtrnáct dní trénujeme velmi tvrdě. Od pondělí se k nám připojí Lukáš Vaněk a Jan Peterka, který měl dosud angínu. Oba ještě absolvují zbytek soustředění. Je důležité hráče udržet zdravé, byť se hodně trénuje.

Máte také nového asistenta Petra Vrabce.

Post dalšího asistenta jsme řešili intenzivně. Je to člověk, který je se mnou v realizačním týmu a je hodně důležitý. Jsem rád, že jsme získali právě Petra. Je to bývalý velmi zkušený hráč a teď už také zkušený trenér. Naše spolupráce bude ku prospěchu týmu.

Jak se vám líbí na soustředění v Modré u Děčína.

Je to tam výborné. Trénujeme tam na velmi kvalitních hřištích, všechna čest. S Brnem nebo se Slavií jsme jezdili do Rakouska na Kaprun, ale nikdy tam nebyla tak dobrá hřiště jako tady v Modré. V sobotu tam odehrajeme zápas s juniorkou Slavie od 10:15.

Autor: Martin Pešout