Připomeňme si kariéru Jana Martykána

Po sezóně 2017-2018 ukončil fotbalovou profesionální kariéru záložník Jan Martykán. Odchovanec FK Ústí nad Labem je speciální v tom, že téměř celou kariéru odehrál v dresu ústeckého týmu. V dnešní době, kdy hráči mění působiště velmi často, je proto pozoruhodné, když jeden hráč spojí svůj sportovní život v podstatě s jedním klubem. 
Jan Martykán je symbol ústeckého novodobého fotbalu. FK Ústí nad Labem je stabilním členem Fortuna národní ligy, Martykán ovšem začínal v ústeckém áčku ještě v divizi, pak následoval okamžitý postup v sezóně 2003-2004 z ČFL do druhé ligy. Tam ústecká Arma až na sezónu 2010-2011, kdy si zahrála českou nejvyšší soutěž, působí dodnes. A u toho všeho byl také Jan Martykán.

Martykán je odchovancem Ústí, v dorosteneckém věku to zkoušel v Teplicích, ale do prvoligového "A" týmu se tam nepodíval. Vrátil se tak do Ústí, kde poté až na krátkou anabázi v prvoligovém 1. FC Slovácko strávil celou kariéru.

S Ústím tedy Martykán nasbíral spousty druholigových startů, podíval se ovšem jako hráč i do první ligy. V sezóně 2010-2011 byl klíčovým hráčem Army v tehdejší Gambrinus lize. Arma tehdy ale skončila poslední se ziskem 19 bodů. V Ústí ale tehdy debutoval v první lize například gólman Přemysl Kovář, dnešní brankář Slavie. 

Martykán tedy debutoval v první lize v dresu Ústí v sezóně 2010-2011 v zápase proti Mladé Boleslavi. Bylo tomu tak 18.7.2010.

Celkově si s Ústím zahrál 27 prvoligových zápasů. Po sestupu zpět do druhé ligy si pak Martykána všimlo Slovácko, které jej angažovalo.

V dresu 1. FC Slovácko si pak Martykán ještě připsal další čtyři prvoligové starty. Poslední tedy 15.9.2012 znovu proti Mladé Boleslavi. Celkově tedy "Marty" zaznamenal v 1. lize 31 zápasů, 2575 minut, vstřelil jeden gól, zaznamenal jednu asistenci a obdržel pět žlutých karet. Po půlroce ve Slovácku se vrátil do Ústí, za které hrál až do letošního května. Poslední "profi" utkání Martykán odehrál 25.5.2018 proti MFK Vítkovice při výhře 4:0. PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital