Připravujeme se na Vlašim, předesílá trenér Skála. Přijdou góly?

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Army se jistě upínali k souboji s Varnsdorfem s tím, že by se mohli střelecky chytnout zrovna proti regionálnímu rivalovi. Nakonec z toho byla remíza 1:1. Jaké postřehy přinesl trenér Army Jiří Skála?
Pojďme se ještě vrátit k souboji s Varnsdorfem. Remíza 1:1 asi nebyl zrovna ideální výsledek, že?
Je to ztráta. Beru v potaz, že se jednalo o derby. Jestli si někdo myslel, že Varnsdorf je slabý soupeř, tak ho vyvedu z omylu. Soupeř sice měl málo bodů, ale osobně jsem vnímal jeho kvalitu. Mají bojovné ofenzivní hráče a pokud bychom neplnili, co jsme měli, to znamená rychlou přechodovou fázi, měli bychom problémy. I tak remízu vnímám za ztrátu. Velmi hloupé bylo nechat si dát gól do šatny ve 44. minutě. Mužstvo bohužel není ještě tak zkušené, aby si tohle pohlídalo.

Závěr zápasu provázely emoce, sudí rozdal dvě červené karty a osm žlutých. Jak jste tyto divoké situace viděl?
Souboje s Varnsdorfem jsou vždy velmi emoční. Už vloni v obou vzájemných duelech padaly karty a byli zranění hráči na obou stranách. Tentokrát to odnesli zraněním dva naši hráči, ale zraněné měli na své straně i hosté. Oba týmy se dobře znají a vzájemná utkání bývají velmi bojovná. Když už jsme v zápase neviděli mnoho fotbalových momentů, tak přišly jevy, které přinesly emoce.

Jak řešit problém se střílením branek?
Před sezónou jsme přišli o dva kvalitní ofenzivní hráče a zatím se s tím nedokážeme úplně poprat. V zápasech máme herní výkyvy, ale věřím, že se s tím srovnáme. Nyní se připravujeme na Vlašim, pak je reprezentační pauza, zahrajeme si MOL Cup.

S čím půjdete do 3. kola MOL Cupu proti Slovácku?
Soupeře budeme chtít potrápit. Prostor ale asi dostanou hráči, kteří dosud nebyli tolik vytěžovaní.

Jak si vysvětlit fakt, že v posledních třech zápasech jste pokaždé dostali červenou kartu?
S Martinem Jindráčkem si to vyřídím. Opakuje se situace z loňského podzimu, kdy jsme také v několika utkáních inkasovali červenou kartu. Upozorňoval jsem hráče, že nesmí přijít žádné takové ohrožení. Že musí udržet emoce na uzdě, zvláště v utkání s Varnsdorfem, které je vždy emočně vypjaté. To nezvládl.

Podívejte se na fotogalerii z utkání mezi Armou a Varnsdorfem: