Procházka s Richterem věří v úspěšné jaro. A těší se na přípravné zápasy

ÚSTÍ N.L. - Hráči ústecké Army v prvním lednovém týdnu polykají tréninkové dávky trenérů Křečka s Šimurkou. Hrají na umělé trávě s míčem, rovněž chodí do posilovny. Hned na startu zimní přípravy jsme vyzpovídali dvojici ústeckých hráčů - Daniela Richtera s Danielem Procházkou.
V pátek 5. ledna jste měli první trénink v rámci zimní přípravy. Nyní už máte několik tréninků za sebou. Jak jste se tedy po Vánocích těšili zpět do "práce"?
Daniel Richter: Na začátek přípravy jsme se těšili v tom smyslu, že jsme se rádi viděli v kabině se spoluhráči, protože jsme se předtím dlouho nepotkali. Na běhání a zimní dřinu v přípravě jsme se ale zase tolik netěšili (úsměv).

Daniel Procházka: Měsíc jsem byl v zahraničí. Už mi fotbal chyběl, spoluhráči a další věci. Máme bojovnou náladu a věříme, že jarní část sezóny bude z našeho pohledu úspěšná.

Hned na startu zimní přípravy jste absolvovali fyzické testy v útrobách UJEPu. Můžete popsat fanouškům, jak to probíhalo?
Daniel Richter:
Byli jsme testováni z kondice a vytrvalosti. Běželi jsme na běhátku, začínali jsme na rychlosti 11,5 km/h a každých 150 metrů se to zvyšovalo o půl kilometru za hodinu. Musíte doběhnout co nejdál a měří to různé ukazetele. Je to takový odraz pro trenéry, jak na tom hráči jsou fyzicky po dovolené.

A jak bylo těžké se do toho hned po vánočních svátcích obout při fyzických testech?
Daniel Procházka:
Před dovolenou jsme dostali fyzické plány a hodinky, takže jsme byli všichni připravení a trénovali jsme i přes Vánoce individuálně. Takže všichni hráči byli na fyzické testy připraveni.

Nyní vás čeká dlouhá zimní příprava bez ligových zápasů. Asi byste jistě raději hráli zápasy než pouze běhali a trénovali, že?
Daniel Richter:
Je jasné, že každý raději hraje s míčem na hřišti, ale běhání k tomu patří. V dnešní době už přípravy ale bývají celkem bohaté a nápadité. Není to takové jako v minulosti, kdy se běhalo někde v lese. Budeme běhat, ale jistě se to zkombinuje s herní kondicí, což se bude hodit do zápasů.

Čekají vás i přípravné zápasy. Na koho se těšíte nejvíce?
Daniel Procházka:
Koukali jsme na rozpis. Čekají nás soupeři z Česka i Německa. Nejzvučnějším soupeřem budou asi Teplice, na to se těšíme. To bude derby a bude to třeba trochu vyhrocenější. Ale každý zápas nám dá něco a hlavní bude se připravit na jaro a budeme chtít vstoupit úspěšně do druhé části sezóny. Začínáme druhou ligu v Opavě.

Podzim se týmu příliš nepovedl. Cítíte tedy, že na jaře už to přijde a budete vyhrávat?
Daniel Richter:
Tak určitě. Všichni věříme, že na jaře budeme hrát lépe a sbírat body. Kdybychom nevěřili, tak ani nemusíme chodit na hřiště. Doufáme, že jaro zvládneme a co nejrychleji získáme potřebné body k záchraně a nesestoupíme.

V kabině máte několik nových hráčů na zkoušku.
Daniel Procházka: Kluci se připojili, hned od prvního tréninku s námi byli dva zahraniční hráči, jeden z třetí francouzské ligy (Dramé) a jeden ze Slavie (Kingue). Pak přišli i další kluci, tak uvidíme.

Autor: map