Prodlouží Arma svou neporazitelnost i proti Třinci?

ÚSTÍ N.L. - V 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá ústecká Arma na domácím trávníku soupeře z Třince. Ústečtí v úvodních dvou kolech uspěli a oslavili dvě vítězství. O to třetí se pokusí v pátek 3. srpna v tradiční čas: 18:00.
V úvodním zápase sezóny ústecký tým přetlačil na domácím trávníku Sokolov 2:1. Arma tehdy sice prohrávala, ale nakonec dvěma brankami z kopaček Jindráčka a Strady dokázala vývoj utkání otočit ve svůj prospěch.

Před týdnem pak svěřenci Aleše Křečka hráli v Chrudimi, kde je čekal nováček soutěže. Zápas to nebyl snadný, nakonec ale Arma zvítězila 3:2 a má tak v tabulce šest bodů.

"Hráčům jsem před zápasem říkal, že nás čeká mnohem těžší duel než proti Sokolovu. Chrudim je dlouho pohromadě, ví, co chce hrát, má agresivní hráče a dnes to ukázala. První půlku nás přehrávala a zaslouženě šla do vedení, nám se nedařilo hrát nahoře, soupeř do útoku přecházel jednoduchým způsobem. V poločase jsme si řekli, že musíme věci změnit. Ukázali jsme obrovskou bojovnost a vůli," chválil svůj tým trenér Křeček po utkání v Chrudimi.

Ústeckému celku se momentálně daří. Vezmeme-li v potaz dva vítězné zápasy v řadě v probíhající sezóně a pět výher v kuse z konce minulého ročníku, Arma zvítězila hned v sedmi soutěžních utkáních za sebou! A to zní jako hodně dobrá bilance. Proto by fanoušci modrobílých barev neměli váhat s návštěvou Městského stadionu.

FK Fotbal Třinec

Přestože minulou sezónu zakončil Třinec na 5. místě se ziskem 47 bodů, začátek nové sezóny se Ocelářům vůbec nevydařil. Prohráli úvodní dva duely ročníku a s nulou na bodovém kontě se krčí na samotném dně tabulky.

V prvním kole Třinec prohrál v Českých Budějovicích 1:3. Lepší výkon ani výsledek nepředvedl o týden později, když doma prohrál 0:2 s Prostějovem, dalším nováčkem letošního ročníku druhé ligy.

„Musím uznat, že Prostějov hrál výborně zezadu. I když jsme byli kompaktní, tak jsme měli velké problémy s odraženými balóny. Měli tam šance, které kdyby dohráli, tak to mohlo skončit výraznějším rozdílem. Přiznávám, že vůbec nesplnili to, na co jsme se připravovali. Mužstvo dnes nemám za co pochválit,“
 hodnotil poslední duel svého týmu trenér Třince Jiří Neček na klubovém webu.

Pojďme se podívat na bilanci dvou posledních vzájemných zápasů z minulé sezóny. V 7. kole sezóny 2017-2018 (8.9.2017) Třinec uspěl na hřišti Ústí a na severu Čech zvítězil 3:0. Odveta se uskutečnila v 21. kole (7.4.2018) a utkání skončilo smírně 1:1.

FK Fotbal Třinec

Autor: map