Provází nás smůla, lituje útočník Štěpán Kacafírek

Ústí n.L. - Po posledním zápase s Viktorií Žižkov nebylo nikomu moc do řeči. Před mikrofon se nakonec postavil útočník Army Štěpán Kacafírek. S výsledkem 0:3 samozřejmě nemohl být spokojený. Vysoký forvard Army měl v zápase několik šancí, ale bílomodrým do branky nic nespadlo.
Porážka s Viktorií Žižkov 0:3. Co k tomu říct?
Nezvládli jsme klíčový zápas. Podle mě třeba na mě mohl sudí pískat dvě penalty, byly tam podobné zákroky. Ale rozhodčí za naší prohru nemůže. Za to můžeme jenom my.

Žižkov nedávno vyměnil trenéra, tým poprvé vedl kouč Bohuslav Pilný. Byla pražská Viktorka výrazněji namotivovaná?
Myslím si, že soupeř byl nahecovaný jako na každý jiný zápas. My jsme měli také velkou motivaci, byli extrémně motivovaní a chtěli vyhrát. Ale zklamali jsme, není se za co skrývat.

Gólové šance na vstřelení několika branek jste si ale vypracovali. Proč se střelecky týmu nedaří?
Šance jsme měli, bohužel je to naše selhání. Není mi do řeči. Jenom v závěru zápasu gólman Žižkova my chytil jasné dva góly. Vytáhl mi to konečkami prstů. Kdybych takhle vystřelil třeba osmkrát, tak mu dám šest gólů. Teď to chytil. Provází nás smůla, neměli jsme štěstí. Na druhou stranu štěstí přeje připraveným. Připravení jsme byli, ale zápas jsme nezvládli. Je mi z toho špatně. Cítím se špatně kvůli trenérovi, vedení, celému klubu.

Příště jedete do exligové Příbrami, kde jste vloni působil. Budete mít velkou motivaci u Litavky?
Já jsem motivovaný na každý zápas. V Příbrami jsem hrál, tak se tam těším, ale motivaci mám na všechny soupeře, ať hrajeme se Žižkovem, Příbramí nebo Frýdkem-Místkem. Každý zápas je důležitý.

Dva měsíce jste nevyhráli, naposledy v srpnu nad Znojem 4:0, od té doby z toho ale byla jediná remíza s Varnsdorfem. Jak je to náročné na psychiku?
Náročné to je, co vám budu povídat. Trénujeme, dřeme, nikomu to není jedno, děláme maximum, ale výsledky nejsou. Kdybych věděl co s tím, tak bych to udělal. Všichni chceme, ale čím více asi chceme, tak tím méně to jde.

Autor: Martin Pešout