První část sezóny zakončí Arma v Sokolově

ÚSTÍ N.L. - V 16. kole Fortuna národní ligy zajíždí Arma na hřiště Sokolova. Tam také zakončí první polovinu sezóny. Ústeckým bude stačit bod k tomu, aby se přes zimu dostali ze sestupových příček. Utkání začne v neděli 26. listopadu od 13:30.
Arma je po patnácti kolech na 15. místě se ziskem dvanácti bodů, což rozhodně není umístění, které by si hráči ze severu Čech představovali. Situaci také nepomohla poslední domácí porážka s Frýdkem-Místkem 0:1. Na západě Čech by tak svěřenci kouče Aleše Křečka potřebovali zabrat. Instrukce jsou jasné.

"Pro nás je každý zápas důležitý. Navíc jsme pokazili poslední domácí utkání s Frýdkem-Místkem, takže poslední duel na podzim potřebujeme vyhrát. Chceme bodovat, abychom se dostali ze sestupového místa a měli klidnější zimu a relativní klid, i když ten nikdy ideální nebude. V kabině rozhodně nepanuje poraženecká nálada. Hráči si uvědomují, že nezvládli duel s Frýdkem-Místkem. Jsou bojovní a chtějí nyní uspět v dalším utkání," předesílá před duelem v Sokolově trenér Army Aleš Křeček.

Arma dosud na hřišti soupeře vyhrála pouze jednou, zato ale při jejím posledním venkovním vystoupení, a to na Olympii Praha po výsledku 3:1. Je tedy možné, že hostující trávník začne hráčům vyhovovat.

Zápas v Sokolově je předehrávkou prvního jarního kola. Letos se už oba celky spolu poměřily, když v 2. kole 4. srpna Arma přehrála doma Sokolov 2:1. Západočechům sice nevyšel vstup do sezóny, v poslední době ale předvádí velmi kvalitní fotbal se vzestupnou formou.

"Přestože Sokolov v Ústí prohrál, předvedl velmi dobrý výkon a momentálně patří herně k nejlepším týmům v soutěži. Poslední zápasy se Sokolovu podařily, vyhrály v Hradci Králové, nyní i proti Vítkovicím, když rozhodly v poslední minutě. Asistent Juraj Šimurka se byl na utkání osobně podívat a víme, co nás tam čeká," dodal Křeček.

FK Baník Sokolov

Sokolov se aktuálně nachází na 9. místě tabulky se ziskem 21 bodů. Drží se tak v poklidném středu tabulky a může hrát v pohodě. To jistě svěřencům Pavla Horvátha vyhovuje. Ostatně Horváth je lákadlem druhé ligy, když jako v pozici hlavního kouče je pro něj působení Baníku vůbec premiérové. Předtím byl asistentem v Plzni a jistě si všichni pamatujeme jeho nedávnou bohatou hráčskou kariéru.

Poslední výsledky Sokolova?

Baník neprohrál poslední čtyři zápasy, naposledy porazil doma Vítkovice 1:0. Předtím remizoval s Frýdkem-Místkem, porazil exligovou Příbram 2:1 i Hradec Králové 1:0. Naposledy Sokolov prohrál 15. října s Olympií Praha 1:3.

Na soupisce se objevují zajímavá jména. Třeba gólman Petr Bolek zapůjčený z Plzně. V obraně má ligové zkušenosti Matěj Končal nebo Marek Strada. V záloze působí zkušený Glaser, Kosak nebo Provod.

Nejlepším střelcem týmu je se čtyřmi brankami Jan Kosak. Ten navrch přidal další tři góly v MOL Cupu.