První poločas proti Slovácku byl od nás dobrý. Určitě se zlepšíme, říká Jiří Pimpara

ÚSTÍ N.L. - V 3. kole MOL Cupu Arma doma prohrála se Slováckem 0:2. V poháru tak končí, ale minimálně v prvním poločase hrála se Slováckem velmi vyrovnaný a pěkný fotbal. Podle obránce Army Jiřího Pimpary se tým zvedne a do konce podzimní části hodlá získat ještě dostatek bodů.
V 3. kole MOL Cupu končíte po porážce 0:2 od Slovácka. Vaše dojmy?
Odehráli jsme lepší utkání než ve Vlašimi. První poločas proti Slovácku byl od nás dobrý. Do druhého poločasu jsme nevstoupili špatně, ale soupeř vstřelil dva rychlé góly za sebou a pak už to bylo těžké. Kombinačně jsme nehráli špatně, ale Slovácko si to už pohlídalo.

Je pozitivem, že po vyřazení z poháru se už můžete soustředit jen na Fortuna národní ligu?

Samozřejmě jsme chtěli postoupit, ale prioritou je pro nás druhá liga, kde na tom nejsme vůbec dobře. Slovácko je velmi zkušené mužstvo, takže konfrontace s ním nám něco ukázala. Teď se můžeme soustředit na druhou ligu.

Proč vám to v soutěži zatím příliš nejde?

Výsledky máme špatné, ale hra se zlepšuje. Chtělo by to stálejší výkony. Někdy se nám povede poločas, někdy celý zápas a jindy nic. Chtělo by to hrát kombinačně aspoň jako proti Slovácku. V prvním poločase proti Slovácku jsme předváděli hezké akce. Nesmíme se bát hrát dopředu a něco zkusit.

Tým by jistě měl mít navíc, než na dosavadní postavení v tabulce, že?

Určitě, v kabině se o tom bavíme. Je už ale třeba něco předvést na hřišti. Chceme oživit hru, dostávat se do šancí a proměňovat je. A nesmíme dostávat laciné branky.

Proč to tedy zatím neklape?

Už jsem zmiňoval, že dostáváme laciné branky. A když dostaneme jeden gól, může nás to úplně potopit. Nejsme sebevědomí a sráží nás individuální chyby. Soupeři nás za to trestají a my nedokážeme trestat jejich chyby. V tom je asi ta příčina horších výsledků. A nebát se hrát.

Vy jste se vrátil na hřiště po zranění. Co vám bylo?

Měl jsem silně podvrknuté koleno. Naštěstí to nebylo tak vážné zranění, že bych už nehrál. Ale pořád koleno trochu cítím.

Vzhledem k postavení v tabulce, nepřehodnocujete už vaše týmové ambice?

Zatím jsme se o tom nebavili. Nemyslím si, že bychom už hráli o záchranu. Na druhou stranu je za námi třetina soutěže. Do konce podzimu máme šest kol a tam můžeme ještě nějaké body urvat. Věřím, že s výkonem jako proti Slovácku body získáme a budeme mít klidnější zimu.

Měli jste proslov s vedením klubu?

Vedení se to samozřejmě nelíbí a asi ani fanouškům. Ale kdybychom věděli v čem to je, tak bychom to zlepšili.

Bude nějaká týmová akce, při které si to vyříkáte?

Už jsme měli sezení na stadionu, něco ještě plánujeme. V kabině je nálada dobrá, takže věřím, že se zvedneme a zlepšíme.

Jak vy sám osobně prožíváte probíhající sezónu?

Už jsem tu dříve hrával, takže se považuji za místního. Za mého dřívějšího působení jsme hráli nejhůře střed tabulky, takže mě situace trápí. Musíme se zvednout.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu mezi Armou a Slováckem: