První porážka v přípravě od německé Bischofswerdy

Poprvé v rámci letní přípravy 2016 poznali ústečtí fotbalisté chuť porážky. V sobotu krátce po poledni jsme prohráli na půdě třetího mužstva loňského ročníku páté německé soutěže v poměru 3:1.
V sestavě se představil nový testovaný hráč, střední obránce Jiří Piroch (1995) z Viktorie Plzeň, který proti nám nastoupil ve středečním utkání s českým mistrem. Volno naopak dostali stopeři Vaněk se Zukičem, kteří léčili drobné zdravotní šrámy, a také brankář Zacharda.
Po loňské zkušenosti se soupeřem z Bischofswerdy bylo jasné, že naše hráče nečeká snadná práce. Německý poctivý styl fotbalu dělal našemu týmu v prvním poločase problémy. Důrazný presing Němců vyústil také v první příležitosti. Několikrát nepřesná rozehrávka Army skončila velkou šancí domácích, kteří nastřelili také tyč. Ústečané byli jednoznačně fotbalovějším mužstvem, které tvořilo hru, ale také otevíralo možnosti k rychlým protiútokům soupeře. V 10. minutě se však poprvé do vážnější šance dostala Arma. Výborný posunul míč na Miskoviče, který přesnou uličkou vybídl Myslivečka, jehož zakončení však vyrazil domácí brankář na roh. Důraz Petra Výborného nesl ovoce také v 16. minutě. Výborný zblokoval odkop brankáře, čímž se do velké šance dostal Kozma, ale v pádu zakončil opět do oblasti, kde se pohyboval domácí brankář. Soupeř poskytl našemu celku další varování, po další ztrátě ve středu hřiště po brejku opět zvonila tyč. O tři minuty už domácí nabídnutou příležitost využili a po brejku na pravé straně se ujali vedení - 1:0. Arma zůstávala nadále aktivnější, ale střelu Procházky ze 37. minuty výborně vyškrábl domácí brankář. Na druhé straně udeřili hosté opět po brejkové situaci, odražený míč napálil jeden z domácích přímo do horního rohu brány - 2:0.
Do druhého poločasu nastoupila posilněná sestava našeho celku a na hře to bylo okamžitě znát. Jenže domácím stačil hlídat dvoubrankový náskok a svým důrazem se jim to dařilo. Ve 47. minutě nahrál Moulis za sebe na naběhnutého Zemana, který se však dostal z ideálního úhlu a s jeho pokusem si brankář poradil. Michal Zeman byl z pozice pravého obránce často v pozici zakončovatele. Bylo to tak také v 56. minutě, kdy se pohotově opřel do centru Myslivečka, ale orazítkoval tyč. O tři minuty později vykoupal Jiří Kateřiňák dva domácí obránce a našel Zemana, jehož střela byla tečovaná na roh. Z následného rohového kopu trefil brankovou konstrukci Peterka. Snížení přišlo v 60. minutě. Po důrazném napadání Army se do úniku dostal Lukáš Pouček, který bez problému poslal míč do sítě - 2:1. O pár minut později vhodil dlouhým autem míč do hry Zeman, na zadní tyči se dostal k míči Leibl, jenž byl však obětavými obránci domácích opět zablokován. Domácí, kteří přežili několik ústeckých šancí, se tak dostali k další rychlé akci. Po centru ze strany se mezi čtyřmi obránci zorientoval nejlépe domácí útočník - 3:1. V 80. minutě nahrál efektní patičkou Leibl Šnircovi, který ze strany postupoval sám na brankáře, ale volil přihrávku, kterou domácí obránci pokryli. O pět minut později vyslal Zeman střílený centr do vápna, který našel Poučka, ten byl však v zakončení opět zablokovaný. Stejná spolupráce mohla slavit úspěch také o dvě minuty později. Zemanův centr přizdvihl Jindráček k Poučkovi, který se opřel do voleje, ale míč se do brány opět nedostal.
Arma si vypracovala velké množství šancí, ale tentokrát selhala v koncovce a odjela z půdy důrazně a bojovně hrajícího soupeře poražena.

Bischofswerdaer SV 08 - FK Ústí nad Labem 3:1 (2:0)
Branka Ústí: 60. Pouček
Sestava Ústí v 1. poločase: Tvrdoň - Barnat, Peterka, Piroch, Pícha - Mysliveček, Miskovič - Heřman, Výborný, Procházka - Kozma
Sestava Ústí ve 2. poločase: Tvrdoň (70. Satek) - Zeman, Peterka, Piroch, Šnirc - Mysliveček, Kateřiňák - Moulis, Jindráček, Leibl - Pouček