První přípravný duel ve znamení vysoké výhry nad juniorkou Liberce

Ústečtí fotbalisté se poprvé pod novým trenérem Jiřím Skálou představili na hřišti v rámci přípravného utkání. Soupeřem jim byla juniorka Liberce. Utkání nakonec skončilo vysokou výhrou Army, která se však zrodila až ve druhém poločase.

Utkání s libereckými mladíky se hrálo v Heřmanicích v Podještědí v takřka tropických podmínkách, které oběma celkům snahu neulehčovaly. V ústeckém dresu dostali poločasou příležitost všichni hráči, včetně těch testovaných. V dresu Liberce se představili zkušení obránci Karišik a Pimpara, který v minulosti oblékal také ústecké barvy.
Vstup do utkání měli lepší liberečtí mladíci, kteří ve 4. minutě využili nabídnutou příležitost z přímého kopu hezkou střelou přes zeď - 0:1. Armu inkasovaná branka pochopitelně neodradila a ve 14. minutě zápasu mohla i ona udeřit ze standardních situací. Myslivečkův centr dopadl až na tyč, z druhé strany posílal míč do vápna Kateřiňák, ale Liberec se i s trochou štěstí ubránil. Na druhé straně musel Zacharda likvidovat samostatný únik jednoho z hráčů, který se vynořil zpoza ofsajdové linie. O minutu později hlavičkoval těsně nad bránu Šnirc. Ve 26. minutě Arma ztratila míč ve středu hřiště čehož po rychlém protiútoku Liberečané využili a vedli o dvě branky - 0:2. Svěřenci trenéra Skály měli velké množství šancí, zakončení či finální fázi však řešili příliš složitě. Michal Zeman levačkou netrefil odkrytou bránu a když Jiří Kateřiňák nádherně zahraným přímým kopem orazítkoval pouze tyč, zdálo se, že se první jedenáctce lepí smůla na kopačky. Těsně před koncem prvního poločasu však přišlo alespoň snížení. Na Peterkův krásný míč z jedné si naběhl Zeman, který se svým důrazem dostal až do zakončení kde dokázal, že neztratil střeleckou formu z minulé sezóny - 1:2.
Druhá jedenáctka zahájila své působení na hřišti o dost působivěji a hodně vidět byl Jan Králík, ale i Petr Barnat, který přechází do mužů z dorostu. Ve 48. minutě vysunul Králík Barnata, který z první našel před bránou Jiřího Miskoviče, který vyrovnal - 2:2. O dvě minuty později se Miskovič převtělil do role nahravače, jeho přihrávku přetavil ve vedoucí branku Heřman - 3:2. Zanedlouho vedla Arma o dvě branky. Skvělý náběh předvedl opět Barnat, který tentokrát vyzval ke skórování Kozmu - 4:2. V 55. minutě napřáhl z velké dálky aktivní Králík, ale jeho střelu zlikvidoval brankář Liberce. Armu to však nemuselo mrzet. O několik minut později našel Králík za obranou Petra Výborného, který umístil míč v pádu k tyči - 5:2. Aplaus přítomných diváků si vysloužila další gólová akce Army. Přes Barnata a Králíka se dostal míč k Heřmanovi, ten si na hranici vápna krásně narazil s Kozmou a s klidem zakončil - 6:2. Poslední slovo měl v utkání Daniel Kozma, který se prosadil po vybídnutí od Výborného - 7:2. Na druhé straně se ještě jednou proletěl vzduchem Zacharda, aby vyrazil pokus jednoho z Libereckých.
Ve druhém poločase už Arma utkání jasně dominovala a hlavně, na rozdíl od první půle, proměňovala šance. Výsledkem je vysoká výhra nad juniorkou Liberce v náročných podmínkách. Další přípravný duel sehrají fotbalisté Ústí nad Labem ve středu 29.6.2016 od 17:00 proti ligové Příbrami v Milíně.

FC Slovan Liberec U21 - FK Ústí nad Labem 2:7 (2:1)
Branky Ústí: 50. a 66. Heřman, 53. a 80. Kozma, 44. Zeman, 48. Miskovič, 61. Výborný
Sestava Ústí v 1. poločase: Zacharda - Zeman, Skuhravý, Vaněk, Šnirc - Peterka, Kateřiňák - Zoubek, Mysliveček, Leibl - Pouček (K)
Sestava Ústí ve 2. poločase: Tvrdoň (70. Zacharda) - Barnat (K), Zukič, Seidl, Pícha - Králík, Miskovič - Heřman, Výborný, Procházka - Kozma
Rozhodčí: Berka