Radim Novák: Hrát o 8.místo by byla blbost

Radim Novák měl v utkání s Karvinou dost práce. Po půlhodině hry vytáhl pokus Jakuba Hottka nad břevno, pak byl ale krátký na křižnou ránu Matěje Fialy. V závěru zápasu pak vyřešil několik závarů a dovedl Armu ke třema bodům.

Radime, výkon v prvním poločase asi nebyl ideální.
 "Určitě, hráli jsme úplně něco jinýho, než jsme si řekli. Bylo to bez pohybu a s tím neporazíte ani starou gardu... Takže v kabině jsme  dostali trošku céres a já si myslím, že tohle vítězství je lepší, než když nás oni porazili 6:1."

Cítíš, že jsme tohle vítězství moc potřebovali, vzhledem ke gólovému půstu z konce přípravy?
 "My jsme hlavně bojovali s tím, že jsme měli mraky šancí a nedali jsme góly. To samé i v Třinci. Tohle nás snad zvedne."

Karviná je určitě nepříjemný soupeř, měl jsi tam hodně práce, souhlasíš?
 "Přesně jsme věděli, jak budou hrát a hráli tak. Rozehráli to, nakopli na vysoké útočníky a prali se o každý balon. V první půli měli  všechny odražené balóny, takže s tím jsme měli velké problémy."

Zatím nám chybí taková ta lehkost, se kterou jsme hráli na podzim. Čím si to vysvěluješ?
 "Trošku se obměnil kádr, to může být trochu znát. Nevím, chybí nám lehkost, ale třeba nám to dnešní vítězství pomůže."

Je pro Vás motivací čím dál tím více rostoucí tribuna?
 "My chceme každý zápas vyhrát... Chceme hrát prostě nahoře a kdyby z toho byl boj o postup? Tak jedině dobře! My jsme teď v  podstatě zachráněný, takže hrát o 8. místo je přeci blbost... Chceme hrát o co nejlepší umístění."

Určitě je znát absence Jana Martykána...
 "Márty je pro nás hodně důležitej. vnese do naší hry klid. V některých situacích se třeba mladý hráč vyjančí, kdežto Márty to podrží a  rozehraje. Snad bude brzo zpátky."

Autor: Ondřej Klíč
Foto: Deník (1x ilustrační), Jaromír Hrdlička (1x)