Řady Army rozšířil Marek Krátký!

ÚSTÍ N.L. - Druhou oficiální posilou Army se stal obránce Marek Krátký. Pětadvacetiletý zadák přišel na sever Čech z týmu FC Hradec Králové po skončení smlouvy.
Po Jiřím Lindrovi z Hradce Králové posílil řady Marek Krátký, který přichází ze stejného klubu. Na východě Čech mu skončila smlouva, a proto vyslyšel nabídky z Ústí nad Labem.

Představení Marka Krátkého:

Marek Krátký pochází z Kadaně, s fotbalem začínal v Klášterci nad Ohří a v mládežnickém věku přestoupil do FK Teplice. Jedná se o bývalého mládežnického reprezentanta se zkušenostmi z první i druhé ligy. Krátký dokáže nastupovat v obraně i záloze. Od ledna 2016 působil v Hradci Králové a nyní se stěhuje do Ústí nad Labem.

Krátký se v průběhu sezóny 2010-2011 přesunul z dorostu do teplického "A" týmu a v české 1. lize debutoval v 30. kole sezóny 2010-2011, přesně 28. května 2011 v utkání proti 1. FC Slovácko. Tehdy střídal Pavla Verbíře, který se loučil s kariérou a naopak Krátký v 17 letech si připsal prvoligový debut.

Talentovaný fotbalista v Ústí nad Labem působil už v sezóně 2014-2015, když naskočil v dresu Army do 24 zápasů a vstřelil jeden gól. Mezitím se ale dostal i do Sparty Praha! Tam ho získal tehdejší sportovní manažer Jaroslav Hřebík a Krátký působil na pražské Letné v rámci půlročního hostování. 24. ledna 2014 nastoupil do přípravného zápasu za Spartu proti slovenskému MFK Ružomberok. Ligový start si ale za Spartu nepřipsal.

Následně Krátký přestoupil do týmu FC Hradec Králové v průběhu sezóny 2015-2016. V dresu Hradce také nastupoval v první lize. Krátký také působil v české mládežnické reprezentaci ve výběrech U16, U 19 či U21. V reprezentaci do 19 let dokonce dělal kapitána.

Rozhovor s Markem Krátkým brzy zveřejníme na webu!

S Armou už také trénují Marek Strada a Michal Bílek, jejichž působení v Ústí je v jednání.

Datum narození 8. června 1993 (25 let)
Místo narození Československo Kadaň
Výška 1,79 m