Remíza je asi spravedlivá, hodnotí souboj s Votroky Daniel Richter

ÚSTÍ N.L. - Jako spravedlivou považoval dělbu bodů v utkání mezi Ústím nad Labem a Hradcem Králové záložník Army Daniel Richter. „Jen škoda, že jsme dostali vyrovnávací branku těsně před poločasem ze standardky,“ litoval ústecký středopolař.

Arma v utkání vedla, ale nadějný stav neudržela. Souboj s Votroky tak skončil remízou 1:1. „Po průběhu utkání bod bereme. Asi je to spravedlivé. Samozřejmě to pro nás teď nic neřeší, vzhledem k situaci, v jaké se nacházíme,“ rozebíral páteční souboj Daniel Richter.

Ústečtí se dostali do vedení po půlhodině hry, když rozvlnil síť Jiří Miskovič. „Konečně jsme vstřelili gól jako první. Přestože šlo o chybu jejich gólmana. To nám ale nevadilo. Počítá se. Bohužel jsme zase dostali gól ze standardky. Bylo to stejné jako doma proti Varnsdorfu, který rovněž proti nám vyrovnal ze standardky,“ litoval Richter.

Přestože Arma ještě do poločasu inkasovala, ve zbytku utkání se Hradci vyrovnala a mohla kdykoli udeřit. „V minulých zápasech, když jsme dostali gól, tak jsme se sesypali a dostali další dva až tři zásahy. To se nám naštěstí teď nestalo,“ popisoval teplický odchovanec.

Co Arma změnila po příchodu nového trenéra Aleše Křečka? „Nový kouč byl s námi čtyři dny. Za takovou dobu se toho moc měnit nedá. Chtěli jsme bojovat. Naopak jsme nechtěli jenom nakopávat balony. Trochu proti nám hrál vítr, který byl během zápasu dost silný. Trenér chtěl, abychom přemýšleli pozitivně a snažili se zápas vyhrát,“ prozradil hráč, který druhou ligu už kopal například ve Varnsdorfu.

Co udělat ve zbývajících třech zápasech podzimní části Fortuna národní ligy? „Musíme se snažit vyhrát co nejvíce zápasů. Pohled na tabulku není hezký,“ uzavřel Richter.