Rozhovor s trenérem žen R. Jankovským

Tým žen má za sebou 2 kola ČFL. O víkendu čeká děvčata první domácí utkání. Vyzpovídali jsme trenéra Radima Jankovského o zimní přípravě a dalším průběhu sezóny.

Jak probíhala zimní příprava?

"Zimní příprava začala začátkem ledna na UMT, kondici jsme nabírali také v letním kině, kde je ideální terén a množství schodů. Odehráli jsme tři přípravné utkání a jeden halový turnaj. Součástí bylo také krátké soustředění ve Starých Splavech."

Jak jste s ní spokojený?

"Zimní příprava z mého pohledu nebyla ideální, i když podmínky byly vytvořeny . Začátek přípravy vedl nový trenér pan Macho ml., bohužel jeho pracovní vytížení a následná nemoc mu neumožnily se naplno věnovat přípravě, takže VV přistoupil k řešení situace a rozhodl, že se opět vrátím na post hlavního trenéra s tím, že pan Macho setrvá v pozici trenéra a nově se stane trenérem také pan Seidl. Bohužel ztracený měsíc nám chybí."

První dvě mistrovská utkání jste odehráli venku a získali 3 body, jak utkání probíhala?

"Škoda že to jsou pouze tři body, ale první zápas na Mělníku se nám vůbec nepovedl. Děvčata bojovala, domácí hráčky jsme v úvodu přehrávali, ale bohužel brankové vyjádření žádné. Druhý zápas jsme odehráli v Mnichově Hradišti, kde nás očekával houževnatý soupeř. Děvčata ale podala daleko lepší výkon než na Mělníku a zaslouženě vyhrála. Pokud naše výkony půjdou takhle nahoru, tak budu spokojený."

Jaké jsou cíle týmu pro jarní část sezóny?

"Cíl je stále stejný, chtěli bychom na konci sezóny být nejhůře na čtvrtém místě."

Na čem byste chtěl v blízké době zapracovat?

"Určitě to je souhra týmu, fyzicky jsme na tom docela dobře, ale souhra vázne. Vyměnilo se pár děvčat v týmu a musí do naší hry zapadnout. Ve spolupráci s Milanem Seidlem jsme na tom již začali pracovat. "

Teď trochu obecně, jako trenér žen působíte už dlouho, jaký je rozdíl v tréninku žen oproti mužů?

"Ano, u žen pracuji už třináct let a za tu dobu jsem poznal dost hráček. Na děvčata musíte jít trochu opatrněji, než na chlapy. Prošel jsem si všemi kategoriemi mužů i žen. Chlapy  "vyplísníte " a jede se dál , za tím co u děvčat musíte na každou jinak. I když neříkám, že s děvčaty jednám pokaždé v rukavičkách a nezvednu na ně v kabině hlas."

Jaký je zájem o ženský fotbal?

"Zájem o ženský fotbal stále roste, rozšiřují se soutěže a i zájem diváků roste. Už dávno se nechodí na nás diváci koukat jak na atrakci, ale spousta jich přijde se zájmem se podívat na fotbal."

Hlásí se dostatečný počet mladých dívek do řad fotbalistek?

"Hráčů ani hráček není nikdy dost. Takže stále přibíráme nová děvčata. Zatímco před třemi roky nás chodilo na tréninky okolo sedmi, tak nyní můžete vidět na našem tréninku 25 až 30 hráček. Trénujeme dohromady s dorostenkami, které budou startovat od příští sezóny pod naší hlavičkou a tak stále hledáme mladá děvčata."