Rozjetou Armu nezastavily České Budějovice a ani kolona

Fotbalisté Army cestovali v pátek k dalšímu utkání Fotbalové národní ligy, tentokrát na půdu Českých Budějovic v rámci osmého kola. Po složité cestě, kterou zkomplikovalo přibližně hodinu a půl dlouhé stání v koloně u Benešova, si Arma připsala další skvělé tři body do tabulky po výhře 1:0, kterou svým gólem zařídil Alois Hyčka.
Trenér Petr Němec mohl do své sestavy vrátit Adnana Zukiče, který si svůj trest odpykal při pohárovém utkání se Slavií Praha. Naopak nemohl ze zdravotních důvodů nasadit Jana Králíka.
V celém utkání počítala šance spíše ústecká Arma. První nebezpečnou příležitost zakončoval Alois Hyčka levačkou vedle. Domácí Dynamo, které v minulém kole vybuchlo 0:5 v Karviné, hrálo v křeči a nebezpečí mohlo hrozit po standardních situacích. Ty však ústecká obrana v čele se Zdeňkem Zachardou řešila s přehledem. Na druhé straně pálil z odraženého míče Miskovič, ale těsně nad Křížkovu bránu. Ve 34.minutě se Arma vydala do brejku, Smola našel Hyčku, který postupoval ze strany na Křížka, ten však střelu pokryl. Ve 38.minutě si Dynamo vypracovalo jedinou vážnější příležitost celého utkání. Střídající Buchvaldek si naběhl na Šimákovu kolmici, ale jeho pokus Zacharda udržel v náručí. Na druhé straně se po dalším rychlém brejku dostal po centru Eliáše do zakončení aktivní Miskovič, ale opět scházel kousek štěstí. Opravdu malý kousek štěstí scházel také Tomášovi Smolovi, který hlavičkoval po rohovém kopu. Křížek už byl překonán, ale míč z brankové čáry vykopl Řezáč.
Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Arma hrozila z nebezpečných brejků a Dynamo se horko těžko dostávalo do větší šance. A naštěstí pro náš celek jsme se brzy dočkali vedení. Zeman s Eliášem připravili pozici pro volného Aloise Hyčku, který po přihrávce pod sebe propálil brankáře Křížka - 0:1. Vedení Army se mohlo znásobit hned několikrát. V 59.minutě dobře napadal Smola a centroval na zadní tyč na střelce Hyčku, ten však ve skluzu nezamířil přesně. V 66.minutě se Hyčka proměnil do role nahravače, jeho centr z levé strany našel přesně Tomáše Smolu, ten však z výhodné pozice přestřelil. Také další nadějné brejky nedokázala Arma vyřešit, ale mrzet ji to nemuselo, protože žádná z akcí Budějovic neznamenala bezprostřední ohrožení Zachardovy brány. Poctivě ubráněný náskok se ještě pokusil navýšit Martykán, který viděl, že je Křížek vyběhnutý z branky, ale z poloviny hřiště o kousek přestřelil. V nastavném čase neuspěl ani střídající Veverka, který dobře vnikl do vápna, ale zakončil nepřesně. Arma se po náročném programu může radovat z třetího vítězství ze třech zápasů a před víkendovými zápasy je v těsné blízkosti špičky Fotbalové národní ligy!

"Z mé strany se bude utkání hodnotit velmi dobře. Panuje u mě maximální spokojenost. Trochu jsem se bál, zda-li nám nedojdou síly po našem náročném programu, kdy jsme v 9 dnech hráli 3 utkání, ale nakonec můžeme jet domů z vesela. Troufám si říct, že jsme sestavu a hru domácích po té vysoké porážce v Karviné přečetli dobře a vyšel nám plán, kdy jsme domácí chtěli zaskočit z rychlých protiútoků. Takže dnes můžu být spokojený, vyhráli jsme zaslouženě a měli jsme i další šance na zvýšení náskoku," řekl po utkání trenér Ústí nad Labem Petr Němec.

SK Dynamo České Budějovice - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 53. Hyčka
Sestava Budějovic: Křížek - Řezáč, Novák, Hájovský, Funda - Karafiát - Wermke (35. Buchvaldek), Šimák, Benát, Pešek (56. Linhart) - Jurdík (80. Lima)
Sestava Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman, Zukič, Vaněk, Šnirc - Eliáš (64. Novotný), Miskovič (89. Veverka), Peterka, Martykán (K), Hyčka - Smola (80. Hošek)
ŽK: 85. Lima, 90+3. Funda - 70. Martykán
Rozhodčí: Paták - Ratajová, Myška
Diváci: 1 376

Foto: Jaroslav Sýbek / Deník

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.