S bodem spokojení nejsme, tvrdí trenér Aleš Křeček

ÚSTÍ N.L. - Fotbalisté Ústí nad Labem na úvod jara získali bod za bezbrankovou remízu s Pardubicemi. Domácí nebyli se ziskem jediného bodu příliš spokojení. "Nakonec tento bod může být v konečném součtu důležitý. Zápas jsme chtěli moc vyhrát a možná v úvodu zápasu nás to svazovalo," komentoval utkání trenér Army Aleš Křeček.

Berete bod s Pardubicemi za bezbrankovou remízu?
V naší situaci samozřejmě s bodem spokojení nejsme. Hned po zápase jsme zklamaní, máme hlavy dole, ale hned jsem říkal hráčům v kabině, že k tomu není důvod. Nakonec tento bod může být v konečném součtu důležitý. Zápas jsme chtěli moc vyhrát a možná v úvodu zápasu nás to svazovalo. Nakopávali jsme míče více, než jsme kombinovali. Terén sice vypadal navenek dobře, ale samozřejmě ideální nebyl.

Utkání bylo podle očekávání hodně bojovné.
Bylo to bojovné z obou stran. Pardubice přes zimu trochu pozměnily kádr, ale jsou velmi bojovným týmem a ne nadarmo mají 29 bodů. Jsou ve vrchních patrech tabulky a na dostřel postupovým pozicím. Jedná se o kvalitní a konsolidovaný tým. Mají svůj nepříjemný styl. Z tohoto důvodu je remíza asi spravedlivá. Soupeř si vytvořil velkou šanci po standardce, kdy nás podržel gólman Vašek. Od toho tam je, aby něco chytil.

První ostrý zápas si připsal brankář Petr Vašek.
Na více postech jsme se rozhodovali na poslední chvíli. Kádr je vyrovnaný. Stejně tak máme dva výborné gólmany, Kotěru s Petrem Vaškem. Pro Petra rozhodla zkušenost a přivedli jsme ho do týmu, aby chytal. Je brzy nyní tvrdit, jaká bude sestava za týden. Petr zápas odchytal, tak jak jsme zvyklí.

V útoku bojovala také nová akvizice - Alexander Jakubov.
Saša to měl v útoku složité. Úchýlili jsme se k tomu, že jsme na něj balony nakopávali, což jsme nechtěli. V rámci bezpečnosti, protože hráči se obávali, aby neudělali vzadu chybu, to chápu. Zápas byl hodně důležitý, trochu nám to svazovalo nohy. Proto jsme nakopávali míče do útoku. V rámci možností se Saša do několika zakončení dostal. Očekávám, že se všichni hráči budou zlepšovat a že Saša bude dávat góly, tak jak je dával v přípravě.

Nechtěli jste hrát na domácí půdě více ofenzivněji?
Hráli jsme na jednoho útočníka. Ofenzivní fotbal není o počtu útočníků na hřišti, ale o počtu hráčů, kteří se zapojí do útočné fáze. Někdo nehraje vůbec na útočníka, ale na záložníky, kteří tam zabíhají. Je ale pravdou, že směrem do útoku jsme toho předvedli málo a nevytvořili jsme si dostatek šancí. Měli jsme málo střeleckých pokusů. To si rozebereme. V přípravě jsme vstřelili snad třicet gólů za dvanáct zápasů, snad to začne padat i v soutěži.

Co očekáváte od dalších zápasů?
Vždy je co zlepšovat. Máme nějakou svou cestu. Musíme získat co nejvíce bodů a předvádět fotbal, který nám body přinese. V některých momentech to nemusí vypadat dobře na oko, ale jde o body. Na podzim hráli kluci pohledný fotbal a z osmi zápasů získali třeba pouze jeden bod. Na prvním místě nejde o krásný fotbal, ale o styl fotbalu, který nám přinese body. Teď máme jeden bod, není to mnoho, ale pořád je to bod. Příště to ve Znojmě bude jiný zápas. Musíme předvést svůj nejlepší výkon a uvidíme na co to bude stačit.

Autor: Martin Pešout
Foto: Eva Kotěrová