S výkony jako proti Vlašimi můžeme na baráž zapomenout, míní Daniel Richter

Ústí nad Labem – Ani Daniel Richter nevyzrál v duelu 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR na defenzivu Vlašimi, se kterou Arma remizovala před vlastními fanoušky bez branek. V odčinění špatného výkonu doufá ústecká sedmička v neděli na Žižkově.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Jaká byla (ne)spokojenost v kabině se ziskem jednoho bodu ze střetnutí proti Vlašimi?
„Panovala nespokojenost. První poločas jsme prospali a byl o ničem. Druhá půle také neměla herní kvalitu, ale hrálo se alespoň ve větším nasazení. Ke konci utkání jsme mohli vstřelit gól ze standardní situace, ale vyhrát jsme si nezasloužili.“

Jakou taktiku Vám naordinovali trenéři o přestávce do druhého dějství?
„My si řekli již sami mezi sebou, když jsme přišli do šatny, že první poločas byl z naší strany špatný. Všichni jsme cítili, že se musíme zlepšit. Trenér se nás po příchodu do šatny ptal, co jsme si řekli, souhlasil s námi a doufal ve zlepšení.“

V zápase jste si vytvořil brankové příležitosti, co chybělo ke vstřelení gólu?
„Nejvíce mě mrzí, když jsme odebrali soupeři balón z rozehrávky a šli jsme tři na tři, tak jsme situaci nevyřešili dobře. Špatně jsem akci zahrál, to podtrhlo náš výkon. Další brejky jsme mohli zahrát lépe, ale buď to míč někomu uskočil nebo jsme zvolili špatné řešení.“

Venku se Vám podařilo vstřelit dva góly, doma jste se střelecky neprosadili. Necítili jste nervozitu z domácího publika, před kterým jste nějaký čas nehráli?
„Myslím si, že to roli nehrálo, je to zápas jako každý jiný. Nemůžeme se na to vymlouvat. Doufám, že nám to začne padat i doma, zlepšíme hru a s tím přijdou góly.“

V neděli zavítáte na trávník Žižkova. S čím odjedete na hřiště pražské Viktorie?
„Jedeme na Žižkov vyhrát, ale nebude to nic jednoduchého. Pražané bojují o záchranu, obměnili kádr, přivedli hodně nových hráčů. My naopak musíme napravit výkon z domácího prostředí a snažit se přivézt tři body.“

Jaké jste si stanovili ambice jako hráči pro jarní část sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR?
„Chtěli bychom se pohybovat v soutěžní tabulce okolo barážových pozic a o baráž se pokusit zabojovat. S výkony jako proti Vlašimi na to ale můžeme zapomenout.“