Skvělý první poločas znamená vítěznou domácí premiéru!

V prvním domácím utkání nové sezóny přívítala Arma Baník Sokolov. Domácí premiéru si kromě trenéra Skály a několika nových hráčů odbyly také nové dresy a trávník.

Arma v deštivém pátečním večeru hrála v prvním poločase svižně a útočně. Obránci Sokolova měli s našimi ofenzivními výpady velké problémy a gólové vyjádření na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve skrumáži po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Michal Leibl, který poslal Armu do vedení - 1:0. O pět minut později pálil z hranice vápna tvrdě Kateřiňák, ale vedle. Sokolov měl svou největší šanci ve 33. minutě. Po ztrátě Army ve středu hřiště se do zakončení dostal Sadílek, který si zasekl míč a vypálil těsně vedle. Ve 35. minutě ožila stará známá spolupráce Leibl - Moulis. Přízemní přihrávku Leibla poslal Moulis do brány takřka hokejovou tečí - 2:0. A do třetice gólový úspěch Army. Do odraženého míče po rohovém kopu se opřel Pavel Moulis, který zamířil přesně pod břevno - 3:0! Těsně před poločasem ještě zachraňoval na poslední chvíli situaci před brankou Peterka, který skluzem odkopl míč z čáry před Přeučilem.
Do druhého poločasu vstoupila Arma s jednou změnou v sestavě. Zraněného Šnirce nahradil Pícha. A právě Pícha se zapsal do historie zápasu, bohužel však negativně. V 68. minutě totiž neudržel emoce na uzdě a ohnal se pěstí po soupeři, za což obdržel ihned červenou kartu. Arma se poté logicky trochu zatáhla a hrála z hlubokého obranného bloku, který Sokolov ani v početní převaze nedokázal dobýt. Také Sokolov nakonec dohrával v deseti hráčích v poli. Po druhé žluté kartě se do sprchy pakoval také sokolovský obránce Dvořák. Arma tak domácí premiéru zvládla zejména díky vydařenému prvnímu poločasu, který vyhrála 3:0, stejně tak i celý zápas.
Po zápase se tak mohl z kabiny ozvat vítězný pokřik, výhru s našimi hráči oslavila přímo v kabině také primátorka Statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věra Nechybová.

FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov 3:0 (3:0)
Branky:
35. a 38. Moulis, 16. Leibl
Sestava Ústí: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Šnirc (46. Pícha) - Kateřiňák, Miskovič - Moulis, Jindráček (62. Výborný), Leibl - Pouček (85. Procházka)
Sestava Sokolova: Jakub Dvořák I. – Mejdr, Vondráček (C), Ševčík, Jakub Dvořák II. – Sadílek (38. Čihák), Machek, Medvěděv (76. Boček) – Glaser (84. Strada) – Přeučil, Provod
ŽK: 26. Kateřiňák, 45. Pouček, 78. Zacharda - 63. Dvořák II., 67. Machek, 87. Boček
ČK: 68. Pícha - 81. Dvořák II.
Rozhodčí: Severýn - Vitner, Matějček