Sladká tečka na závěr roku 2018. Ústí nad Labem porazilo Chrudim

Ústí nad Labem – Rozloučení s kalendářním rokem 2018 vyšlo Armě na výbornou, v zápase 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR přelstila Chrudim. Kromě jednoho zaváhání svěřenci Aleše Křečka v soutěži v Ústí nad Labem tento rok dokonce neprohráli a díky úvodní brance Dominika Šupa ještě nadělí 152 plyšáky dětem.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

16. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 23. 11. 2018, 18:00 hod.
FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim
3:1 (3:0)

Branky: 3. Šup, 25. M. Bílek, 34. Leibl – 64. Šípek.
ŽK:
54. Nágl, 63. M. Bílek – 21. Sulík, 50. Rybička, 75. Řezníček.
Rozhodčí:
Rejžek – Pospíšil, Kubec.

Delegát: P. Mareš.
Technický delegát: Neuberg.
Diváci: 642 + 152 plyšáci.
Střely na branku: 6:7 (5:3).
Střely mimo branku: 6:1 (2:0).
Rohové kopy: 2:4 (1:3).
Ofsajdy: 4:3 (1:2).
Fauly: 15:24 (6:8).

Sestavy:
FK Ústí nad Labem:
Lindr – M. Bílek, Brak, Pimpara, Leibl – Nágl, J. Peterka – Krátký, D. Richter (87. Kingue), R. Dvořák (81. D. Procházka) – Šup (69. Matějka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Sulík (46. Šípek), Kesner, Sixta (46. Langr), Froněk – Vašulín, Rybička (73. Kopecký). Trenéři: Pavel Matějka, Pavel Jirousek..

Do střetnutí vstoupili lépe hráči Army, když ve třetí minutě Marek Krátký křiznou přihrávkou z obranné poloviny na levou stranu předal míč Radku Dvořákovi, který zahlédl v předbrankovém prostoru Dominika Šupa. Posledně zmiňovaný překonal Simona Zímu bez větších potíží a odstartoval Plyšákománii s Armou 2018, která byla naplánována po první vstřelené brance domácích. Plyšové hračky v počtu 152 se následně klub rozhodl předat k Vánocům dětem z oddělení dětské chirurgie – dětského úrazového centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Ve dvacáté první minutě vypadalo vše na to, že Pavel Rejžek odpíská penaltu ve prospěch Chrudimi. Hlavní arbitr se ale nachytat nenechal a naopak udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád Martinu Sulíkovi. O čtyři minuty později odpověděli fotbalisté Army na tlak hostů nejlepším možným způsobem. Dalším aspirantem na gól roku se stal Michal Bílek, jenž přibližně z třiceti metrů vymetl pavučiny ze šibenice hostující brány.

Ve třicáté minutě mohli domácí odskočit již na rozdíl tří branek, když Adam Nágl vyslal do samostatného úniku Radka Dvořáka, který ale přestřelil. Skórovat se podařilo až za další čtyři minuty z přímého volného kopu Michalu Leiblovi, který usměrnil střelu Radka Dvořáka.

Ve čtyřicáté druhé minutě byl v pokutovém území zastaven držením Marek Krátký, pokutový kop ale nařízen nebyl. V první minutě nastavení prvního poločasu ještě stočil míč ze standardní situace Radek Dvořák a celou dobu klidný Simon Zíma musel nakonec zasahovat.

Ve druhé půli se penalta již po nedovoleném zákroku Michala Bílka na kapitána Ondřeje Kesnera kopala. Jiří Lindr přečetl úmysly exekutora Tomáše Froňka, který mířil k levé tyči, na dorážku Jakuba Šípka byl již krátký. Před 642 diváky Ústí nad Labem dvoubrankové vedení udrželo a po podzimní části bude obývat v soutěžní tabulce šestou příčku. Chrudim si ještě musí počkat na výsledek Táborska s Varnsdorfem, v lepším případě se umístí na čtrnácté pozici, v případě výhry Táborska na patnáctém místě.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Pro nás se jednalo o důležité utkání, závěrečný zápas podzimu jsme chtěli doma zvládnout vítězně. Kluci si zaslouží za první poločas velkou pochvalu, uzavřel podzim velmi slušně. Druhý poločas se vyvíjel trochu jiným způsobem, soupeř prostřídal hráče, reagoval na stav, nasadil vysoké hráče, více nakopával míče a my měli chvilku problémy. Obdrželi jsme branku z penalty a měli jsme pasáž, kdy jsme se trochu strachovali. To jsme přečkali a dohráli celkem v klidu a vytvořili si nějaké šance. Trochu mě mrzí nevychytaná nula, moc čistých kont jsme během podzimu neměli. My víme, na čem musíme během zimy a jara pracovat a v čem se musíme zlepšit. Zisk dvaceti pěti bodů za podzim je slušný.“

Pavel Matějka (MFK Chrudim): „Nevyšel nám celý první poločas, Ústí nad Labem bylo lepší v agresivitě v obou vápnech, nasazení, důrazu i odražených balónech. Výsledkem byly tři branky v naší síti. O přestávce jsme přistoupili ke střídání a hráči si uvědomili, že takto se hrát nedá. Zvedli se, zlepšili jsme pohyb, důraz, nasazení, bohužel jsme se jen jednou prosadili a Arma zápas takticky dohrála do vítězného konce, zkušený mančaft si to pohlídá. Věděli jsme, že mají rychlé strany, hráčům jsme to zdůrazňovali. Bylo to i o našem přístupu v první půli, byli jsme všude druzí. Druhý poločas měla hra již nějaké parametry. Nic nevzdáváme, bojovat budeme do posledního kola, o lepší umístění se popereme. V pohárovém duelu se Slavií Praha domácí dominovali, možná se to na nás podepsalo a hráči utkání měli v hlavách a přístup nebyl takový, jaký jsme si představovali.“