Souhrn přípravy: Jak si Arma přes zimu vedla?

ÚSTÍ N.L. - Arma sehrála v rámci zimní přípravy 2018 hned dvanáct přípravných utkání. To byla solidní porce. Klub také přivítal sedm nových posil, kádr se pozměnil, a tak bylo potřeba odehrát větší množství zápasů, aby se tým sehrál.

Z počátku dostávali vyrovnaný herní prostor všichni členové kádru, postupem času se sestava začala více krystalizovat.

"Schází nám bod, abychom se dostali na nesestupovou pozici, potřebujeme po jarní části skončit nejhůře na 14. místě. Cílem je zachránit soutěž. Výchozí pozice není komfortní, ale není ani beznadějná. Jsme na dostřel klubům jako Viktorka Žižkov nebo dalším. V tříbodovém systému můžeme tu ztrátu dohnat rychle. Zimní přestávka je dlouhá, hráči se těší na ostré zápasy. Dobře jsme trénovali, hráči k tomu přistoupili zodpovědně. Hráči trénovali dobře, s tím jsem spokojen," říká před startem jarní části Fortuna národní ligy trenér Aleš Křeček.

Arma sehrála i dva zápasy s účastníky nejvyšší soutěže - HET ligy. Zatímco Teplice překvapila dobrou hrou a remízou 3:3, s běhavou Duklou přišla porážka 1:4. Hráči si vyzkoušeli i mezinárodní konfrontaci s německým Neugersdorfem, dvakrát porazili účastníky Fortuna národní ligy - Sokolov (3:2) a Olympii Praha (3:0). Současně podlehli Táborsku (1:2) a většinou si poradili s týmy z nižších soutěží (ČFL: Dobrovice, Litoměřicko, Brozany) či divize (Chomutov).

Druhá liga začíná pro Armu 3. března, kdy náš tým vyběhne na trávník Slezského FC Opava.

Přípravné zápasy 2018:

13.1. FK Ústí nad Labem – FK Dobrovice 3:1
Branky: 57. Kingue, 77. D. Richter, 89. Matějka - 41. Fotr
1. poločas: Tvrdoň - Gilian, Pimpara, Kingue, Šnirc, Procházka, Miskovič, Drame, Martykán, Ťok, Essomba
2. poločas: Kotěra - M. Richter, Kingue, Vaněk, Gilian, Miskovič, Peterka, D. Richter, Pilík, Výborný, Matějka

17.1. FK Ústí nad Labem - FK Teplice 3:3
Branky: 31. Jindráček, 48. Výborný, 52. Dramé - 13. Červenka, 16. Vaněček, 90. Soungole.
1. poločas: Vašek - Vaněk, Kingue, Šnirc, Gilián, Jindráček, Peterka, Ťok, Miskovič, Procházka, Essomba.
2. poločas: Kotěra - Kingue, Pimpara, Šnirc, M. Richter, Martykán, D. Richter, Pilík, Výborný, Matějka, Drame.

20.1. FK Ústí nad Labem - FC Oberlausitz Neugersdorf 6:4
Branky: 38. Ťok, 47. Jakubov, 48. Procházka, 54. D. Richter, 61. Jakubov, 76. Hanzlík - 41. Bolar, 77. Marek, 82. Blaser, 90. Vidal.
1. poločas: Kotěra, Vaněk, Kingue, Zeman, Hanzlík, Miskovič, Peterka, Martykán, Ťok, Jindráček, Jakubov.
2. poločas: Tvrdoň, M. Richter, Pimpara, Hanzlík, Dramé, Ťok (63. Pilík), D. Richter, Výborný, Procházka, Gilian, Jakubov (63. Matějka).

24.1. FK Ústí nad Labem - FK Litoměřicko 2:0
Branky: 26. P. Pilík, 90. Y. Drame
1. poločas: Vašek - Zeman, Pimpara, Kingue, Hanzlík, Martykán, D. Richter, Vopat, P. Pilík, Miskovič, Jakubov.
2. poločas: Tvrdoň - Pimpara, Gilián, Kingue, Vaněk, Peterka, Ťok, Drame, Výborný, Procházka, Jindráček.

27.1. FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha 1:4
Branky: 28. Pilík (pen). - 3. 20. a 55. (pen.) Djuranovič, 26. Schranz
1. poločas: Vašek - Zeman, Vaněk, Kingue, Hanzlík, Peterka, Miskovič, Vopat, Pilík, Procházka, Jakubov.
2. poločas: Kotěra - Hanzlík (60. Šnirc), Gilian, Vaněk, Vopat, Pimpara, Peterka (60. D. Richter), Martykán, Výborný, Procházka (60. Drame), Jakubov (60. Jindráček).

31.1. FK Ústí nad Labem - FK Teplice U21 5:1
Branky: vlastní gól Teplic, Jindráček, Pilík, Zeman, Dramé – Šimeček
Sestava: Vašek - Pimpara, Peterka, Šnirc, Zeman, Ťok, Martykán, Jindráček, Procházka, Jakubov, Vopat.

3.2. FK Ústí nad Labem - FC MAS Táborsko 1:2
Branky: 24. Jakubov - 20. Mršič, 74. Vandas
Sestava: Vašek (46. Kotěra) - Zeman (54. Procházka), Peterka, Pimpara, Šnirc, Martykán, Ťok, Pilík, Miskovič (46. Vopat), Dramé (46. Jindráček), Jakubov.

10.2. FK Ústí nad Labem - SK Sokol Brozany 2:0
Branky: 38. a 55. Jakubov (pen).
Sestava: Kotěra - Zeman, Peterka, Pimpara, Šnirc (20. Gilian), Vopat (58. Drame), Pilík (45. Výborný), Richter, Jindráček, Procházka (74. Laňka), Jakubov.

14.2. FK Slavoj Vyšehrad - FK Ústí nad Labem 2:1
Branka Ústí: 6. Zeman
Sestava: Vašek - Gilián, Peterka, Pimpara, Šnirc, Zeman, Ťok, Richter, Procházka, Pilík, Jindráček.
Střídali: Pokorný, Dramé, Výborný, Laňka.

16.2. FK Ústí nad Labem - FC Chomutov 2:1
Branky Ústí: 30. Jakubov, 77. Dramé
Sestava Ústí n.L.: Kotěra - Gilián, Pimpara (63. Hudec), Šnirc (63. Příhonský), Kingue, Pokorný, Richter (53. Mužík), Drame, Laňka, Výborný, Jakubov (63. Chodora).

20.2. FK Ústí nad Labem – Olympia Praha 3:0
Branky Ústí: Jakubov 2, Novotný
Sestava: Vašek (46. Kotěra) – Zeman (60 Kingue), Pokorný, Pimpara, Šnirc, - Martykán, Ťok, Novotný (75. Gilian), Miskovič (45. Pilík), Procházka (45. Drame) – Jakubov (45. Jindráček).

23.2. FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov 3:2
Branky: Šnirc, 67. Jindráček, 80. Gilián – 25. Ševčík, 62. Přeučil
Sestava: Vašek - Vaněk, Pokorný, Pimpara, Šnirc, Zeman, Peterka Martykán, Novotný, Výborný, Jakubov.
Náhradníci (všichni do hry v 45. min.): Ťok, D. Richter, Gilián, Jindráček, P. Pilík, Miskovič, Kotěra.