Souhrn uplynulého víkendu mládeže

Tento víkend se v domácím prostředí odehrály gólově bohaté zápasy se spoustou napínavých závěrů a zápletek. Přečtěte si, jak se o víkendu dařilo našim mládežnickým celkům.ČESKÁ LIGA DOROSTU sk.B, 23. kolo, hř. Tréninkové centrum mládeže - Klíše - tráva

Spousta gólů a emocí byla k vidění v utkání našeho nejstaršího dorostu se soupeřem z Neratovic. Už před utkáním bylo jasné, že naše kluky nečeká proti dorazovému ročníku snadná práce, protože v základní sestavě našeho celku nastoupilo celkem 4 hráči ročníku 2002. Vstup do utkání však domácím modrobílým barvám vyšel. Po faulu na Ondřeje Kolaříka se kopala penalta, kterou nekompromisně proměnil Karel Jakš. Jenže to bylo v prvním poločase od Ústečanů všechno. Soupeře zdobil rychlý a kvalitní přechod do útoku, který vyústil v zastloužené poločasové vedení 1:3. Ve druhém poločase se dostali do hry další mladí hráči, který výrazně přispěli k obratu v utkání. Adam Fuč snížil na 2:3. Poté se krásně prosadil Karel Jakš, který si na hranici pokutového území potáhl míč do středu hřiště a křižnou ranou nedal brankáři Neratovic šanci - 3:3. Velký obrat dokonal svou druhou brankou v utkání Adam Fuč. Hosté se však nadechli k vyrovnání, k čemuž měli příležitost z pokutového kopu po faulu Davida Němce, který sice správně vyběhl proti soupeři a zahrál balón, ale také s nohama soupeře. Hosté penaltu proměnili. Závěr se nesl zejména v duchu emocí a strkanic, výsledkem bylo několik žlutých karet. O výsledku utkání rozhodl penaltový rozstřel. V něm byli ústečtí střelci neomylní a také David Němec dvě penalty chytil.

FK Ústí nad Labem U19 - Fotbal Neratovice-Byškovice U19 5:4pen (1:3)
Branky: 18. (pen.) a 73. Karel Jakš, 68. a 76. Adam Fuč - 22. a 44. Petr Majerech, 42. Roman Tampír, 82. Jakub Malák (pen.)
Sestava Ústí nad Labem: David Němec (K) - Martin Jirkovský, Pavel Kunta, David Adamec (65. Jakub Lácha), Tomáš Zůza (55. David Panocha), Karel Jakš, Martin Baláž (71. Vojtěch Šupík), Ondřej Kolařík, Ondřej Černý (46. Adam Fuč), Zdeněk Šmilauer (59. Jaroslav Suroviak), Matěj Klaser. Trenér: Vít Raszyk.
ŽK: 34. Karel Jakš, 65. Pavel Kunta, 81. David Němec, 87. Matěj Klaser - 55. Roman Tampír, 83. Jakub Martinec, 87. Radek Šmejkal, 90+3. Jakub Malák, 90+3. Petr Majerech
ČK: 90. Roman Tampír (Neratovice-Byškovice)
Rozhodčí: Vojtěch Míč - Ondřej Doležal, Daniel Lácha
Diváci: 50

Také druhé utkání s Neratovicemi bylo bohaté na góly a opět do něj lépe vstoupili Ústečané, i když první velkou příležitost musel na brankové čáře chytat brankář Ústí Michal Patka. V 7. minutě se hlavou se prosadil Adrian Matoshi. Ústecké vedení však netrvalo dlouho, soupeř vyrovnal o 9 minut později na 1:1 po sérii nedorazů v pokutovém území. Domácí měli několik šancí vrátit vedení na svou stranu ještě v prvním poločase, ale Černého pokus vykopl z brány jeden z hostujících obránců a střele Jiráka stála v cestě tyč. Ve druhém poločase se středem hřiště dostal do zakončení Honza Vait a nemýlil se - 2:1. Vedení Army však trvalo pouhou minutu. Soupeř utekl po levé straně a i když Patka dělal, co mohl, soupeř z dorážky vyrovnal. Neratovičtí se po zaváhání ve středu obrany dostali k dalšímu úniku na brankáře Patku, který zakončili dalším gólem a dostali se do vedení. To už se na hřiště dostal ústecký střelec brankář Martin Houdek. Brankář, který kvůli zranění nastupuje v útoku, kde se cítí velmi dobře a dává spoustu gólu. A také v tomto zápase svému celku pomohl k vyrovnání na 3:3. Po rohovém kopu nejdříve hlavičkoval do břevna, poté si našel odražený míč ve vápně a z otočky ho napálil do horního rohu brány. Také druhé utkání tedy vyústilo v pokutové kopy. V něm byli ústečtí exekutoři neomylní - prosadili se Vait, Jirák, Galamba a rozhodující penaltu proměnil Martin Houdek.

FK Ústí nad Labem U17 - Fotbal Neratovice-Byškovice U17 4:3pen (1:1)
Branky: 7. Adrian Matoshi, 55. Jan Vait, 79. Martin Houdek - 16. a 70. Štěpán Obročník, 56. Jakub Pospíšil
Sestava Ústí nad Labem: Michal Patka - David Linda, František Galamba, Ondřej Kalous (70. Martin Houdek), Adam Uličný, Lukáš Jirák, Adam Černý (K), Jan Vait, Adrian Matoshi (68. Štěpán Jetenský), Štěpán Bechyně (84. Jakub Svoboda), Patrik Kubín (64. Pavel Ficzu). Trenér: Jakub Pintrava.
ŽK: 54. David Linda, 59. Michal Patka, 62. František Galamba (všichni Ústí n.L.)
Rozhodčí: Vojtěch Míč - Daniel Lácha, Ondřej Doležal
Diváci: 40


ČESKÁ DIVIZE DOROSTU sk.B, 23. kolo, hř. Spořice - tráva

FC Chomutov U19 - FK Ústí nad Labem U19 "B" 4:1 (2:1)
Branky: 1., 21. a 71. Martin Pliska, 88. Pavel Dokoupil - 39. David Panocha
Sestava Ústí nad Labem: Viktor Stoklasa - Lukáš Ryska, David Panocha, Tadeáš Bzura (74. Petr Vondráček), Lukáš Berky, Jaroslav Suroviak (81. Martin Baláž), Ondřej Černý (74. Jiří Hájek), Vojtěch Šupík, Zdeněk Šmilauer (62. Lukáš Hloch), Marek Pražák (69. Paolo Carrassi), Adam Fuč (K). Trenér: Martin Dolinský.
Bez ŽK
Rozhodčí: Petr Klupák - Martin Dušek, Petr Prokeš
Diváci: 50


FC Chomutov U17 - FK Ústí nad Labem U17 "B" 0:3 (0:3)
Branky: 35. a 41. David Linda, 26. Štěpán Jetenský
Sestava Ústí: František Dvořák - Jakub Svoboda, František Galamba (K) (46. Štěpán Bechyně), Ondřej Kalous (46. Adam Uličný), Pavel Ficzu (73. Adrian Matoshi), Dominik Koča, Patrik Kubín (73. Jan Vait), Štěpán Vostřel, Michal Barvínek, Štěpán Jetenský, David Linda
Bez ŽK
Rozhodčí: Petr Klupák - Petr Prokeš, Martin Dušek
Diváci: 40


ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ sk.B, 17. kolo, hř. Tréninkové centrum mládeže - Klíše - tráva

Nejstarší žáci udělali další krok v cestě za vytouženým vítězstvím v divizi žáků, které by znamenalo možnost zahrát si baráž o postup do nejvyšší soutěže pro ročník 2005. Soupeřem byl našim hráčům poslední tým soutěže Varnsdorf, partnerský klub, ve kterém hostují naši hráči z důvodu herního vytížení a také pomoci Varnsdorfu. V základní sestavě hostů nastoupili naši hráči Berjak, Petrus, Modróczki, Soroka, Dražil, Beneda, Lain a Fišer. Z Varnsdorfu u nás naopak hostují Martin Růžička a Tadeáš Rybyšár. Varnsdorf na jaře obral o body Sokolov, takže naši hráči šli do utkání s respektem k sopeři. Utkání se však našim hráčům vydařilo, góly rozdělili rovnoměrně do obou poločasů a vyhráli 8:0.

FK Ústí nad Labem U15 - FK Varnsdorf U15 8:0 (4:0)
Branky: 18. a 49. Petr Fischer, 27. a 42. Jakub Spica, 58. a 66. Dominik Maxa, 14. René Pěček, 25. Martin Růžička
Sestava Ústí nad Labem: Tomáš Rulf - Petr Fischer (49. Štěpán Urbánek), Vít Čítek (K), Vít Kozel, Jakub Spica (44. Daniel Hofbauer), Vít Jakubíček (36. Ota Douša), Jaroslav Zápotocký, Martin Růžička (49. František Štengel), René Pěček (44. Jakub Vyhnal), Dominik Maxa, Jiří Zápotocký (36. Marek Vršata). Trenér: Miroslav Vlasák.
Sestava FK Varnsdorf: Michal Berjak - Jan Petrus, Radek Modróczki, Jan Walter (K), David Soroka (36. Jiří Plachý), Lukáš Polhoš (36. Dominik Resler), Adam Dražil, Petr Beneda, Lukáš Lain, Vojta Bár, Jakub Fišer. Trenér: Pavel Hradiský.
Bez ŽK
Rozhodčí: Daniel Lácha - Matěj Ptáček, Daniel Svoboda
Diváci: 50

Ve druhém utkání se v barvách Varnsdorfu také představili ústečtí hráči - konkrétně Tomáš Sedláček a Ondřej Kučera. Varnsdorfský ročník 2005 je velmi dobře poskládaný a byl velmi nepřijemným soupeřem, ve většině pasáží zápasu také lepším celkem na hřišti. Stav utkání v 16. minutě byl už 2:2. Vedení na stranu Varnsdorfu strhnul krásnou dalekonosnou ranou Lukáš Polhoš. Ještě do poločasu vyrovnal Jan Turek na 3:3. Hosté se ve druhém poločase dvakrát prosadili a dvě minuty před koncem vedli 3:5. Ústečtí se však dočkali vyrovnání, když Ondřej Zavadil a Miroslav Mraček vměsnali své góly do zhruba minuty a půl a bylo to 5:5. Nutno říct, že pro hosty z Varnsdorfu to byl příliš krutý a nezasloužený scénář. Ústečané navíc zvládli penaltový rozstřel a z utkání vytěžili dokonce dva body.

FK Ústí nad Labem U14 - FK Varnsdorf U14 6:5pen (3:3)
Branky: 7. Vojtěch Severa, 16. Jakub Kincl, 31. Jan Turek, 69. Ondřej Zavadil, 70+1. Miroslav Mraček - 14. a 58. Martin Foretník, 10. Tomáš Sedláček, 22. Lukáš Polhoš, 68. Jiří Plachý
Sestava Ústí nad Labem: Matyáš Srp - Michal Beran, Matěj Mach (K) (46. Ondřej Zavadil), Vojtěch Severa, Petr Kubín (56. Václav Bartoš), Jakub Tomšík, Jan Turek (42. Tomáš Odermatt), Jakub Kincl, Filip Štolfa (36. Miroslav Mraček), Jakub Zelingr, Alexej Ivanovskij. Trenér: Matěj Lačný.
Sestava Varnsdorf: Vojtěch Hambálek - Duy Tan Tran (K), Tomáš Sedláček (36. Jiří Plachý), Ondřej Kučera, Vojtěch Herman, Lukáš Polhoš (43. Ondřej Lank), Jaroslav Beránek (69. Dominik Resler), Martin Foretník (61. Jiří Švancara), David Horst Šos, Dušan Kubr, Adam Pavel Hradiský. Trenér: Pavel Hradiský.
Bez ŽK
Rozhodčí: Matěj Ptáček - Daniel Lácha, Daniel Svoboda
Diváci: 50


ČESKÁ LIGA ŽÁKŮ sk.B, 19. kolo, hř. Bedřichovská - UMT

FK Meteor Praha VIII U13 - FK Ústí nad Labem U13 2:2
Branky: 74. Dušan Hladík, 81. Pavel Novák (pen.) - 48. Matěj Steinbach, 85. Matěj Veselý
Sestava Ústí nad Labem: Jakub Kolář, Martin Henrich - Jakub Prousek, Lukáš Vostřel, Vítězslav Klimeš, Zbyněk Pazdera, Adam Hloch, Filip Keil, Šimon Melen, Samuel Petruň, Rostislav Senft, Marek Stožický, Marc Thiebaut, Matěj Veselý, Matěj Steinbach (K). Trenér: Milan Seidl.
Bez ŹK
Rozhodčí: Milan Jánek
Diváci: 20

FK Meteor Praha VIII U12 - FK Ústí nad Labem U12 5:11
Branky: 49. a 89. Jáchym Palivec, 15. Kylian Bigolet, 37. Matěj Klouček, 44. Jakub Oškera - 33., 66. a 87. Marek Valenta, 24. a 34. Tomáš Štajnc, 81. a 82. Vítek Kuta, 11. Jan Kůstka, 14. Jan Ilco, 27. Samuel Avenarius, 44. Michal Šebek. Trenér: Jiří Strnad.
Bez ŹK.
Rozhodčí: Jaroslav Kutiš
Diváci: 35

PARTNEŘI:

Copyright © 2020 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz