Stanislav Ehnert oslavil 90 let

Ústí nad Labem – Autor publikace „Arma do toho“ Stanislav Ehnert oslavil 17. 9. 2018 úctyhodné devadesáté narozeniny. Všestranný ústecký sportovec působil v klubu FK Ústí nad Labem dlouhá léta a v již zmíněné knize vydané v roce 2006 popsal zdařilé desetiletí kopané v krajském městě Ústeckého kraje. V prosinci 2014 byl jako první uveden do síně slávy s titulem Sportovní legenda.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

„Kopaná měla vždy přednost. Zavedením československého poháru byla šance na postup do první ligy a nakonec se to podařilo. Klíčovými hráči byli brankář Dolejší a hráč Plánický. Základní změna režimu byla vojenská služba, narukoval jsem do Chebu. Kopaná měla zelenou a mužstvo se probojovalo až o mistra republiky. Po prohraném finále v Brně jsem byl převelen do ATK Praha (Dukla). Byl jsem jmenován velitelem čety kopané, odehrál jsem 34 zápasy a dal 17 branek, po návratu do civilu jsem odehrál 6 zbývajících utkání, ale liga se v Ústí nad Labem neudržela. Pro tisíce příznivců to bylo zklamání,“ vzpomínal Stanislav Ehnert, jenž hrál v prvoligových soutěžích v letech 1952 a 1958 – 1959 za tehdejší Armaturku Ústí nad Labem.

Někdejší hokejový obránce čtyři roky oblékal také seniorský dres v košíkové, s turisty prochodil Krušné hory. „V roce 1956 jsme vybojovali s fotbalem postup do druhé ligy a o dva roky později se na zatravněném hřišti hrála opět první liga. Byla řádně vyrovnaná, kádr doplnili Weiger, Hovorka, Antala, ale pouhý bod nám chyběl k udržení. Dohra byla krutá, několik funkcionářů bylo pro finanční nesrovnalosti uvrženo do vazby a mužstvo se rozpadlo. S Bílkem jsme měli za Spartak odehráno 500 zápasů. Já poté se Svobodou přestoupil do Chemičky. Stačily dvě sezóny a druhá liga se hrála i na Klíši,“ nechal se slyšet někdejší ústecký fotbalista, jenž třikrát startoval na Jizerské padesátce, třikrát na Krušnohorské padesátce a s partou se vydal čtyřikrát Hřebeny Krkonoš.