Šťastné vítězství, máme lepší vstup do sezóny oproti loňsku, říká trenér Jiří Skála

ÚSTÍ N.L. – Arma má po dvou odehraných kolech čtyři body, když uhrála remízu ve Vítkovicích a doma udolala Sokolov 2:1. Trenér Jiří Skála je se vstupem do sezóny spokojený a už vyhlíží pohárový zápas s Turnovem. Navíc už příští pátek čeká Ústí atraktivní zápas s Opavou.

Jak hodnotíte domácí premiéru proti Sokolovu?
Připsali jsme si šťastné vítězství. Sokolov kontroloval hru. Vstřelili jsme šťastný úvodní gól. To nás nastartovalo. Sokolov ale ve druhém poločase zaslouženě vyrovnal. Nakonec jsme rozhodli po brejkové situaci. Závěr jsme ubojovali, poslední minuty provázely emoce, alespoň se diváci nenudili.

Paradoxně vám asi pomohl inkasovaný gól na 1:1, protože do té doby byl Sokolov aktivnější…
Nebyli jsme pohybliví, špatně jsme vykrývali prostory a soupeřovu rozehrávku. Na to, že jsme se na to připravovali, tak jsme to neplnili. Nakonec jsme si připsali šťastné vítězství. Podobné zápasy jsme vloni ztratili, teď se to přiklonilo na naši stranu.

Zápas ukončil emotivní závěr, ve kterém hosté nevrátili míč po ošetření hostujícího Ševčíka a div, že nedošlo k ještě větší potyčce na hřišti…
Emoce k tomu patří. Naštvalo nás, že někdo z hostujícího týmu vykřikoval, aby nám nevrátili míč. Což se nedělá, přestože soupeř potřeboval v závěru vyrovnat. V rámci fair-play měl Sokolov míč vrátit.

Vedl jste Armu proti Sokolovu, který trénuje Pavel Horváth. Váš někdejší spoluhráč z Teplic, s kterým jste se sešel i v Plzni. Byl to pro vás speciální zápas?
Oba jsme chtěli uspět, tak uvidíme, jak dopadne odveta (úsměv). Pavlův rukopis jde v Sokolově vidět, snaží se o tzv. plzeňskou hru, chtějí mít míč pod kontrolou a tvořit hru.

V úvodu soutěže máte už čtyři body…
Je to lepší bilance než v začátku minulého ročníku. Před Opavou máme klid a do zápasu můžeme vstoupit s čistou hlavou. Na Opavu umíme, a přestože Opava je aspirantem na postup, věřím, že jim body sebereme.

Obrana vypadá kompaktně, ve dvou zápasech jste soupeřům dovolili jeden gól.
Je skvělé, že defenziva vypadá dobře, i když dva hráči hráli se sebezapřením a na vystřídání jsme měli jen čtyři fotbalisty. V úterý pro zápas MOL Cupu v Turnově sestavu protočíme, nastoupí náhradníci z utkání se Sokolovem a doplníme sestavu o dorostence. Poháru přikládáme váhu, ale chceme, aby hráči byli připraveni zase na páteční souboj s Opavou.

Pavel Pilík se v domácím utkání uvedl gólem…
Proto jsme ho přiváděli. Vstřelil šťastnou branku, ale to k tomu patří. V ofenzivě je velmi aktivní.

Nyní vás čeká pohárový zápas s Turnovem. Co říci k soupeři?
Je to divizní soupeř, chceme postoupit. Prostor dostanou i hráči z širšího kádru, potřebujeme sestavu promíchat, aby byli hráči odpočatí na pátek s Opavou.


Autor: Martin Pešout

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital