Štěpán Kacafírek: Hrát proti Drážďanům bylo přínosné a nyní se připravujeme na zápas s Třincem

ÚSTÍ N.L. - Do přípravného zápasu s Dynamem Drážďany nastoupil v útoku Štěpán Kacafírek a zdatně se pral se zkušenými obránci soupeře. Kromě hodnocení zápasu s německým celkem hodnotil ústecký forvard dosavadní působení Army ve Fortuna národní lize a přidal další postřehy.
Když nebudeme hodnotit výsledek, co vám zápas proti Dynamu Dresden ukázal?
Utkání nám ukázalo to, že německá druhá liga je oproti nám úplně někde jinde. Jsem rád za takový zápas, poznali jsme, jak se hraje fotbal v zahraničí. Soupeř prokázal kvalitu, výborný pohyb, nekazil přihrávky. Duel měl ale pro nás velký přínos, protože by nás jinak v reprezentační přestávce čekala dvoutýdenní zápasová pauza, což by nebylo příjemné.

Soupeř hrál v silné sestavě, vy jste i v průběhu duelu podnikli mnoho střídání. I to mohlo rozhodnout?
Trenér sestavu protočil, lišilo se to od mistráků. Zápas nám dal hodně, i tak se jednalo o vyrovnané kádry.

Jak hodnotíte postavení Army v druholigové tabulce a vstup do sezóny?
Teď jsme to trochu pokazili v Budějovicích, kde jsme věděli, že to bude těžké, ale chtěli jsme získat aspoň bod. Nenavázali jsme tak na předchozí bodový zisk se Znojmem, které jsme porazili 4:0. Tak nyní musíme doma porazit Třinec v dalším kole.

V Českých Budějovicích se hrál zápas za dešťové kalamity a nyní celý zápas proti Drážďanům také propršel. Jde už o nějaké prokletí?
Proti Drážďanům bylo počasí ještě v pohodě. V Budějovicích se na hřišti tvořily kaluže, padaly kroupy ve velikosti pinpongových míčků. Nyní byl u nás připravený dobrý trávník a kvalitě fotbalu to neubralo. Trávník byl mokrý, míč po přihrávkách po trávníku klouzal, hrál se rychlý fotbal, což Drážďanům vyhovovalo.

Už jste nastoupil proti zahraničnímu celku ve své kariéře?
Určitě ano. Ať už v Mostě nebo v Příbrami, kde jsme v rámci přípravy hráli proti zahraničním týmům. A také na soustředění na Kypru. Každý zahraniční tým má kvalitu a je to zajímavá konfrontace.

Pozorní fanoušci si mohli všimnout, že vás proti Drážďanům nekoučoval Jiří Skála. Proč?
Trenér Skála je v Portugalsku, kde dělá asistenta trenéra panu Krejčímu u reprezentace do 20 let. Je s námi asistent pan Fousek a pokračujeme v programu. Byli jsme rádi za zápas s Drážďany a v příštím týdnu se budeme připravovat na Třinec.

Autor: Martin Pešout