Štěpán Kacafírek proti Varnsdorfu skóroval, pak litoval ztráty dvou bodů

ÚSTÍ N.L. - Proti Varnsdorfu otevřel skóre útočník Štěpán Kacafírek, Arma nakonec v derby ale remizovala pouze 1:1. Přes velmi bojovný výkon všech hráčů ústecký celek doma nezvítězil. Jak momentální situaci právě hodnotí forvard Army Štěpán Kacafírek?
Jak hodnotíte derby s Varnsdorfem?
Jsme zklamaní. Vedli jsme 1:0. Ať už zápas vypadal jakkoli, měli jsme vedení udržet. Stalo se nám to nejhorší, co se mohlo stát, tím, že jsme inkasovali gólem do šatny ze standardky. A to je obrovská chyba.

Sám jste otevřel skóre. Jak k tomu došlo?
Viděl jsem, že Prochy obehrál brankáře a bude dávat míč před branku. Snažil jsem se najít balón a naštěstí mě trefil, našel jsem si prostor a povedlo se mi to trefit k tyči.

Ovlivnilo zápas vyrovnání Varnsdorfu těsně před přestávkou?
Stoprocentně. Hosté pak byli nahecovaní, dostalo je to do sedla. To se nemělo stát. Měli jsme to uhrát, míč odpálit a udržet do poločasu vedení.

Ve druhém poločase oba celky provázela spíše nervozita, že?
Nervozita tam byla, bylo to derby, těsný stav 1:1... Oba celky mohly přidat druhý gól a rozhodnout. Bylo to o proměňování šancí a oba týmy mohly vstřelit branku, kdyby nebyly v koncovce tolik nervózní. My jsme mohli skórovat, i soupeř přestřelil branku nebo trefil břevno z trestného kopu. Na konci Pavel Pilík výborně pálil ze standardky, hosté pak utekli do brejku. Nakonec z toho vyústila ta strkanice na konci.

V nastaveném čase sudí rozdal dvě červené karty a na hřišti se hodně jiskřilo. Co vy na to?
Sledoval jsem to z lavičky. Matějka prý dostal pěstí, Jindráček se ho zastal a strčil do jejich hráče. Nebyl jsem u toho, nemůžu mluvit.

Domácí remíza je ale rozhodně ztrátou, že?
Stoprocentně. Říkali jsme si, že doma musíme vyhrát a zisk jednoho bodu je rozhodně ztrátou.

Co říci k výkonům z poslední doby?
Makáme, snažíme se, trénujeme. Nedokážu říci, jak to zlomit. Třeba teď jsme zase dostali zbytečný gól a byla z toho pouze remíza.

Jak se zvednout?
Zabrat v domácích zápasech, zvítězit, zabrat. Chceme hrát důstojnou roli v soutěži, což zatím nehrajeme. Nikoho z nás momentální situace netěší a snažíme se zlepšit. Čím víc chcete a bojujete, tím je to náročnější.

V jakém rozpoložení půjdete za nedlouho do MOL Cupu se Slováckem?
Před pohárem bude reprezentační pauza, potrénujeme a půjdeme do poháru se Slováckem. Budeme chtít Slovácko porazit, ale prvořadá je pro nás druholigová soutěž.

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Army proti Varnsdorfu: