Trápí nás finální část, nedaří se nám skórovat, smutnil trenér Aleš Křeček

Ústí nad Labem – Arma si v pátek poradila s Prostějovem, když se dvakrát prosadil stoper Vojtěch Brak, jenž se na jaře vyrovnal svému parťákovi z defenzivy Jiřímu Pimparovi. Hlavního kouče Aleše Křečka finální část trápí, naopak v brankovišti musí řešit opačný problém a neví, zda do boje mezi tyče proti Znojmu vyšle Jiřího Lindra či Mariána Tvrdoně.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem v utkání 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR zdolalo Prostějov poměrem 2:1. „Připravovali jsme hráče na to, že nás čeká těžké utkání. Soupeř minulé kolo vyhrál doma 5:1 se Znojmem, byl jsem se na Prostějov podívat i v Hradci Králové, kde prohrál, ale hrál dobře. Věděli jsme, jaký fotbal nás čeká. Prostějov hraje důrazný a agresivní fotbal, souboje s jejich hráči jsou nepříjemné. Loni jsme se v Prostějově nemohli prosadit, proto jsme hráče drželi v napětí, aby zápas nepodcenili. Většinu střetnutí jsme měli pod kontrolou, chybělo tomu potvrzení dalšího gólu, když šance jsme na to měli. Jsme rádi, že jsme zápas vyhráli a hráli dobrý fotbal,“ hodnotil duel bezprostředně po jeho skončení Aleš Křeček.

Díky zaváhání soupeřů ztrácí Arma na barážové příčky pouhé dva body. „Neznamená to téměř nic, je to malý krůček. Čeká nás osm zápasů, vše se může různě zamotat. Jsme rádi, že jsme na dostřel a nepřeceňujeme to. Hodně napoví duben, kdy jdou zápasy rychle za sebou. Byl bych rád, kdybychom v květnu, kdy nás čeká posledních pět utkání, byli v pozici, že stále budeme mít na baráž šanci,“ pokračoval hlavní trenér FK Ústí nad Labem, jenž si také všiml toho, že osmdesát procent gólů na jaře vstřelili dosud za Armu stopeři.

„Trápí nás finální část, je těžká. Nedaří se nám skórovat ani si vytvářet šance, kromě Prostějova v předchozích utkáních příležitostí příliš nebylo. To, že čtyři branky na jaře z pěti obstarali stopeři, nevadí. Je jedno, kdo góly dá a právě oni jsou tam od toho, aby při standardních situacích byli nebezpeční a Vojtěch Brak i Jiří Pimpara k tomu mají dispozice. Vojtěch Brak svými dvěma brankami jen šperkuje svůj kvalitní výkon v defenzivě a přeji mu, ať mu to do sítí soupeřů padá dále,“ dodal šéf ústecké střídačky, který v hlavě musí přemýšlet nad tím, koho vyšle na příští domácí zápas se Znojmem mezi tyče.

„Máme dva vyrovnané gólmany, Marián Tvrdoň i Jiří Lindr chytají i pracují dobře. V Brně byli oba součástí dobrého výsledku, Jiří Lindr navíc nastoupil v utkání za těžké situace. Aktuálně ještě nevíme, kdo nastoupí proti Znojmu, avšak hlavní slovo bude mít Juraj Šimurka,“ nechal se slyšet sedmačtyřicetiletý kouč.

V Ústí nad Labem se v pátek v dresu Prostějova představil Jan Vošahlík, jenž naposledy nastoupil za Teplice. „Jan Vošahlík je kvalitní hráč, který podle mého názoru pomůže Prostějovu k tomu, aby se zachránil. Má zkušenosti, trénoval jsem ho ve Slavii Praha, ale přiznám se, že jeho odchod z Teplic šel mimo mě, ale i tak se my snažíme vybírat mladší hráče,“ uzavřel Křeček.