Trenér gólmanů Radim Novák míří do Teplic

ÚSTÍ N.L. - Dosavadní trenér gólmanů a jeden z asistentů hlavního kouče, Radim Novák, míří do sousedních Teplic.
Radim Novák by nově měl působit v klubové fotbalové akademii FK Teplice, kde by se měl věnovat mládeži. Bývalý gólman a novodobá legenda Army po skončení aktivní kariéry doposud trénoval brankáře v Ústí a byl členem realizačního týmu spolu s hlavním koučem Alešem Křečkem a jeho asistentem Jurajem Šimurkou.

Radim Novák ještě jako aktivní hráč a gólman přišel do Ústí 1.7.2005. Dlouhá léta vládl ústecké brance a v Armě chytal do 1.7.2015. Pak se stal členem realizačního týmu.

Novák v sezóně 2009-2010 vychytal historický postup Army do první ligy a nejvyšší soutěž si tak zachytal v následujícím ročníku 2010-2011. Po následném sestupu znovu vychytal další postup do nejvyšší soutěže, tehdy Arma dokonce vyhrála druhou ligu v sezóně 2011-2012, vinou v té době nevyhovujícího stadionu si klub ale už první ligu nezahrál. Novák tak přidal další druholigové sezóny, než v létě roku 2015 kariéru fotbalisty ve věku 37 let ukončil.

Rodák z Děčína v kariéře chytal ještě za Jablonec, Varnsdorf, Litoměřice či Litvínov.