Trenér Jiří Skála: Pohárová utkání jsou těžká, nyní se těšíme na dalšího soupeře

TURNOV - Arma si poradila v 2. kole MOL Cupu s divizním Turnovem 3:1 a nyní se může těšit na dalšího soupeře. Trenér Jiří Skála byl s výsledkem spokojený a už vyhlíží páteční ligový souboj s favorizovanou Opavou.

Turnov jste porazili 3:1, ale první poločas byl značně vyrovnaný…
První půle byla těžká, zbytečně jsme si jí zkomplikovali stejně jako v prvním kole s Vykání. Ztráceli jsme míče, nechávali jsme soupeře jít do zakončení a ten zaslouženě těsně před přestávkou vyrovnal. Ve druhé půli jsme se koncentrovali na to, abychom byli více v držení míče a měli hru pod kontrolou. Což jsme postupem času měli. Prostřídali jsme a oživili hru, vstřelili další dvě branky a zvítězili. Pohárová utkání jsou těžká, o čemž se přesvědčili v souběžně hraných zápasech celky z první i druhé ligy, někteří favorité už jsou vyřazeni. Jsme rádi za postup a uvidíme, koho dostaneme v dalším kole. Rádi bychom hráli doma a třeba přivítali soupeře z první ligy.

Dopředu jste avizoval, že sestavu prostřídáte a prostor dostanou hráči z širšího kádru…
Ano, dali jsme šanci i dalším hráčům. Například nastoupil Bohouš Hudec, ročník 2000, ústecký odchovanec. Obstál, utkání zvládl, téměř bezchybně. To je pozitivní.

I další nováčci v sestavě utkání zvládli, že?
Jsme spokojení, šanci dostali hráči, kteří nebyli v uplynulých dvou utkáních v základní sestavě. Z dorostu nastoupil i Petr Kunc.

Za Turnov nastoupil zkušený Petr Papoušek, bývalá ikona Slovanu Liberec. Připravovali jste se na něj?
Ano, říkali jsme si o něm. Zkušený byl i turnovský Cigánek. Speciálně jsme věděli, že mají výborné střely ze střední vzdálenosti. Nejen Papouškovi jsme nechávali hodně prostoru pro zakončení. To je třeba neustále hráčům připomínat, aby si na to dávali pozor.

V pátek vás čeká v rámci 3. kola Fortuna národní ligy Opava. Jak se těšíte?
Těšíme se. Většina hráčů si odpočinula a věřím, že budeme dostatečně nahecovaní. Budeme chtít Opavu potrápit. Vloni jsme s nimi hráli 1:1 a 0:1. Na Opavu se těšíme, jsme sebevědomí a nenecháme jim nic zadarmo.

Autor: Martin Pešout

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital