Trenér Jiří Skála: Potřebujeme body z Vlašimi a pak nás čeká odměna se Slováckem

Ústí n.L. – Během tří dnů čekají Armu hned dva důležité zápasy. V neděli nastoupí na stadionu Vlašimi k utkání Fortuna národní ligy a pak hned ve středu vyzve na domácím hřišti prvoligové Slovácko v rámci 3. kola Mol Cupu. Jak hráče na tyto zápasy připravil trenér Jiří Skála? Čtěte v rozhovoru!

Armu čekají zajímavé dny: Nejdřív Vlašim a pak Slovácko!

V neděli 1. října hraje Arma ve Vlašimi. Už nyní ale fanoušky našeho týmu můžeme pozvat na pohárový duel se Slováckem, který je na programu hned ve středu.

Trenére, tým čekají hned dva těžké zápasy krátce po sobě. Jak oba duely zkombinujete?

Stěžejní utkání je teď pro nás proti Vlašimi. Z jejího hřiště si potřebujeme přivézt nějaký bod. Nyní myslíme jenom na nedělní duel ve Vlašimi. Potom nás bude čekat pohárový duel se Slováckem. Je pro nás odměnou zahrát si s ligovým týmem a navíc v domácím prostředí.

Jakému duelu přikládáte větší váhu?

Prvořadým úkolem je bodovat ve Vlašimi. Věřím, že tam získáme herní sebevědomí a odrazí se to pak na nás právě v dalším utkání domácím proti Slovácku.

Na čem jste v posledním týdnu po derby s Varnsdorfem pracovali?

Pracovali jsme vyváženě. Útočná fáze, obranná fáze, tak aby mužstvo začalo lépe fungovat. Dostávali jsme mnoho branek. Věřím a doufám, že jsme se na to připravili a že budeme působit lepším dojmem. Na druhé straně dáváme i strašně málo gólů. Zaměřili jsme se na obě fáze a doufáme, že přijde zlepšení.

Vloni jste v MOL Cupu nastoupili v domácím prostředí proti prvoligovému Brnu. Lze se tímto duelem inspirovat?

Může to být pro nás inspirací. Vloni jsme s Brnem odehráli doma výborný první poločas a dostali se do vedení. Potom se ukázala hráčská kvalita a rozdíl mezi první a druhou ligou. Brno pak bylo lepší a vyhrálo. Můžeme se z toho poučit směrem k letošnímu pohárovému utkání proti dalšímu prvoligovému soupeři.

Jak se díváte na našeho pohárového soupeře ze Slovácka?

Vnímám hru Slovácka velmi pozitivně. Viděl jsem je v jejich ligovém utkání nedávno proti Liberci. Rozhodně nás čeká kvalitní soupeř.

Jak jste spokojen s nedávnými posilami?

Zatím je předčasné hodnotit nové hráče. Tito fotbalisté zatím neodehráli takový počet minut, aby se udělal reálný obrázek o tom, jestli je to posílení nebo ne. Na tyto úvahy a rozbory je čas během zimy.

V domácím prostředí body sbíráte, ale co se zápasy venku?

Venkovní utkání jsou zatím pro nás složitá. Z cizích hřišť jsme dosud nepřivezli vítězství, a to je přesně to, na co se chceme zaměřit a získávat body i z venku.

Jak vnímáte podporu při domácích zápasech od fanoušků Army?

Samozřejmě jsme rádi za podporu fanoušků, kteří chodí na naše zápasy. Děkujeme slušným divákům a těm, kteří nám fandí.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na poslední fotogalerii Army ze zápasu s Varnsdorfem: