Trenér Křeček: Byl to nejnáročnější půlrok v mé kariéře

ÚSTÍ N.L. - Kouč Aleš Křeček si ústeckou Armu oblíbil. Přišel na sever Čech v závěru podzimní části a dokázal tým udržet ve Fortuna národní lize. "Byl jsem tady spokojený, ale byl to také nejnáročnější půlrok v mojí trenérské kariéře," říká kouč.
Arma hrála do posledního kola o záchranu, nakonec ale obsadila konečné 10. místo. Co tomu říkáte?
Hrát o záchranu je těžší než hrát o postup. Smekám před hráči. Když jsem přišel do Ústí, říkal jsem hráčům po jednom z tréninků, že tohle mužstvo za normálních okolností by hrálo střed tabulky. A potvrdilo se to. 

Kde myslíte, že se začalo vše obracet k lepšímu?
Asi paradoxně v zápase 24. kola, kde jsme byli nejvíc mrtví, a to v 80. minutě s Vlašimí, kdy jsme prohrávali 0:1. Pokud bychom tento zápas neotočili, tak už by to bylo hodně složité. Ale zvládli jsme to a nastartovali tím tu sérii, kterou jsme dotáhli až do konce.

Kam tuhle záchranu řádite z osobního hlediska?
Řadím ji na největší svůj trenérský úspěch v kariéře. Byl to boj o záchranu, ale povedlo se to, a teď je to nádhera. Sám jsem říkal hráčům, že tohle je může posunout osobně v další kariéře. Kdo to nezažije, tak neví, to se nedá nastudovat. Hráči si vyzkoušeli boj o záchranu na vlastní kůži. Sám jsem jako trenér do posledního kola o záchranu ještě nehrál. 

Jak jste se cítil před posledním zápasem s Vítkovicemi?
Poprvé za poslední dobu jsem hůře spal. Byl jsem nervóznější než jindy. Hráče jsme se snažili zklidňovat. Naše aktivita ale rozhodla. Chtěli jsme být na hřišti dominantní a nic nepodcenit. Nechtěli jsme soupeře nechat hrát a do zápasu jsme dobře vstoupili. Fotbal je o hlavě a se zlepšujícími výsledky z poslední doby si hráči více věřili. Zápas s Vítkovicemi se tak musel líbit i fanouškům. 

Jaká bude vaše budoucnost?
Končí mi smlouva 30.6. Jednání už proběhla, čekali jsme na to, jak dopadne sezóna. Abychom se mohli bavit o další spolupráci, museli jsme poslední zápas zvládnout. Sám mám zájem v Ústí pokračovat v koncepční práci. Záleží na vedení, rád bych pokračoval. 

Do příští sezóny byste pracoval s úplně novým kádrem. Několik hráčů na jaře v Ústí hostovalo,  končit bude spolehlivý gólman Vašek, Martykán se loučí s kariérou. Co s tím?
V průběhu jara jsme se na to připravovali. Viděl jsem zápasy druhé, třetí ligy i juniorky. Máme některé hráče vyhlédnuté. Samozřejmě hráči jako Saša Jakubov, Pokorný, Novotný a další se vrací do svých klubů. Vašek také nezůstává. Ale záleží, jak se prosadí ve svých domovských klubech, kde budou mít velkou konkurenci. Hráčům se v Ústí líbilo, ale nechci předjímat, jestli někdo z nich by se mohl vrátit do kádru Army. 


Vy jste přišel na konci podzimní části. Jak se vám v Ústí zatím líbilo?
Bylo to náročné, ale jak se říká: konec dobrý, všechno dobré. Byl jsem tady spokojený, ale byl to také nejnáročnější půlrok v mojí trenérské kariéře.

Co říkáte na Jana Martykána, který se rozhodl ukončit kariéru?
Honza měl na jaře výraznou roli. Jsem rád, že jsem ho vzal v zimě zpátky do týmu. Osobně bych chtěl, aby Honza pokračování v kariéře ještě zvážil. 


SOUVISEJÍCÍ: Arma rozdrtila Vítkovice a oslavila záchranu ve FNL!


Autor: Martin Pešout

PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital