Trenér měsíce srpna 2018 Aleš Křeček: Pohled na tabulku si užíváme

Ústí nad Labem – V tradiční rubrice Hráč a trenér měsíce pokračuje oficiální web FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR i v tomto soutěžním ročníku. Zatímco prvně jmenovanou trofej ovládl v srpnu 2018 brněnský Lukáš Magera, jenž se šesti vstřelenými brankami vévodí tabulce ligových střelců, druhou cenu převzal ústecký kouč Aleš Křeček.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Oficiální web soutěže fnliga.cz zvolil v měsíci srpnu 2018 trenérem měsíce ústeckého Aleše Křečka. Lodivod Severočechů dokonal 17. 8. 2018 v domácím prostředí se svým týmem ve vítězném utkání proti Viktorii Žižkov (4:1) sérii deseti soutěžních ligových utkání bez ztráty jediné kytičky. „Deset zápasů v řadě jsem nikdy v životě nevyhrál, pamatuji si akorát na čtyři duely v Rožmberku,“ nechal se slyšet po předehrávce 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR.

Pod trenérem Alešem Křečkem, který na lavičce FK Ústí nad Labem nahradil společně s Jurajem Šimurkou téměř před rokem Jiřího Skálu a Petra Fouska, prohrála Arma před vlastními fanoušky v lize pouze jednou (17. 11. 2017 poměrem 0:1 s Frýdkem-Místkem v rámci 15. kola Fortuna národní ligy).

„Samozřejmě si pohled na tabulku užíváme, ale sedm zápasů je ještě hodně málo na nějaké hodnocení nebo abychom si mysleli, že už to půjde samo. Stále je to jen hodně dobrý začátek soutěže a ba naopak, ty výsledky by nás měly přimět k tomu, abychom zůstali velmi pokorní a ještě více makali. Když ve fotbale ztratíte pokoru, tak se vám to vrátí několikanásobně zpět. Kabina si to však moc dobře uvědomuje a nehrozí, že bychom létali někde v oblacích. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA je nesmírně vyrovnaná a každý může porazit každého, dosavadní výsledky nám to jasně dokázaly. Lhal bych, kdybych řekl, že mě ocenění nepotěšilo. Kdo říká, že ho tyto věci nezajímají, tak podle mě trošku kecá (úsměv). Je to ale zásluha celého realizačního týmu a především hráčů. Je to ocenění spíše pro nás všechny,“ citoval Křečka server fnliga.cz (celý rozhovor naleznete zde).