U16+U12: Herní soustředění ve Velké Británii - den první

Naše týmy U16 a U12 vyrazily v neděli odpoledne na herní soustředění do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Týmy samozřejmě využily služeb našeho dopravce Tomáše Višňáka a vyrazily na cestu dvoupatrovým autobusem.

Po bezmála 14 hodinách cesty přes Německo, Nizozemsko a Belgii dorazila výprava do francouzského přístavního města Calais, kde je čekal přesun trajektem na britské ostrovy, do města Dover. Venku sice panovalo velmi chladné počasí, ale proslulé doverské útesy a rozbouřený Lamanšský průliv vylákali naše hráče ven. Všichni hráči si do své sbírky přidali pohledné fotografie. Po vylodění ve Velké Británii už čekala výpravu „pouze“ dvouhodinová cesta do hlavního města – Londýna. Zde byla mužstva vysazena poblíž londýnské předměstské čtvrti New Malden, kde po náročné cestě čekal na mužstvo U12 první soupeř – Fulham FC.

Ještě předtím však pomocí proslulého londýnského města Underground zamířily obě kategorie na prohlídku centra Londýna. Počasí klukům přálo a tak si mohli vychutnat všechny proslulé krásy Londýna – včetně Tower Bridge, Westminster Abbey, Big Benu (jenž v současné době prochází rekontrukcí), gastronomického Borough Marketu či návštěvu Trafalgarského náměstí.

Perličkou pak byla návštěva mrakodrapu Sky Garden, ze kterého byl celý Londýn jako na dlani. Pozorní kluci si ihned všimli, že ze 35. poschodí mrakodrapu vidí kromě malebných londýnských památek také fotbalové svatostánky Arsenalu (Emirates stadium), West Hamu (London Stadium) či slavné Wembley.

Při cestě zpět k akademii Fulhamu však kluci zjistili, že Londýn nejsou jen krásné památky, ale také davy lidí ve veřejné dopravě a ulicích. Ve večerní špičce se 22členné mužstvo dokázalo vměstnat až do pěti po sobě jedoucích spojů. I přes toto byl však den pro kluky skvělý zážitek, který si budou pamatovat ještě hodně dlouho.

Abychom dostáli novinářské povinnosti, tak dodáváme, že po náročné cestě se výsledkově zadařilo hráčům ročníku U12, kteří porazili v odpoledním zápase Fulham na umělé trávě v hale celkem 18:12 (hráno 7v7 na dvou hřištích).

Po vyzvednutí U12 už následoval hodinový přesun na hotel IBIS v Londýně. Zítra přidají kluci na své konto další hodiny a kilometry v autobuse, čeká je zhruba 5,5 hodinová cesta na Burnley, kde už se představí také U16. Výprava se poté ubytuje v Liverpoolu, odkud budou další dny cestovat k dalšímu programu.

Momentálně jsme na čísle 1195 km. Z Londýna vás jménem výprav U16 a U12 zdraví sekretář mládeže, Ondřej Klíč.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE NA FACEBOOKU