Ústecký stadion je zámek, který nechceme odemknout, tvrdí Daniel Procházka

Ústí nad Labem – Desáté domácí ligové utkání v řadě bez porážky přidali do svých statistik ústečtí fotbalisté v 7. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR proti Zbrojovce Brno, když poslední porážku zaznamenali 17. 11. 2017 s Frýdkem-Místkem (0:1). Nemalou zásluhu na tom má i Daniel Procházka, jenž velmi pohlednou vyrovnávací brankou vyrovnal před televizními kamerami proti Brnu na konečných 2:2.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Když bychom se vrátili ke čtvrtečnímu duelu. Jste spokojen se ziskem jednoho bodu po remíze 2:2?

Před zápasem bychom bod brali, po utkání si myslím, že jsme měli na tři body. Od začátku jsme si říkali v kabině, že chceme vyhrát, ale bohužel takový je fotbal. Neuhlídali jsme dvě standardní situace, řekli jsme si o přestávce, že do toho šlápneme ještě více, soupeře přejedeme, přeběháme. Brno jsme zatlačili, jsme mladý tým a známe se dlouho. Chceme předvádět podobné výkony.

Na televizní střetnutí dorazilo 2 065 fanoušků. Zamlouvala se Vám divácká kulisa?

S návštěvností jsme spokojení. Děkuji všem lidem, kteří přišli, i když to bylo v televizi a nebylo příznivé počasí. Jsme rádi, že lidé chodí, my je chceme bavit, střílet mnoho gólů a snažit se o napadání. U Zbrojovky jsme nevěděli, s čím přijede, jakou bude mít pod novým trenérem sestavu. Neznali jsme žádnou taktiku, jak by to mohlo vypadat. Soustředíme se ale především na sebe a myslím si, že kdo byl na stadionu nebo to v televizi viděl, náš výkon ocenil. Je jen dobře, že tolik diváků chodí, podporují nás a my se jim to budeme snažit vrátit na hřišti.

Chtěl jste se proti Brnu opět ukázat, když jste se dokázal prosadit i před necelými dvěma roky v MOL Cupu?

Vzpomínám si na pohárový zápas a i jsem to četl. Je to minulost a jsem rád, že to tam zapadlo kvůli týmu. Trenéři mě nutí střílet, že prý nemám špatnou střelu. Takto se to trefí párkrát za život, krásně to tam spadlo a k tomu je potřeba i trochu štěstí. Musím říct, že hezčí gól jsem v kariéře nedal. V Českých Budějovicích přišla smolná prohra, my jedeme dále, budeme se snažit dále bavit lidi, aby chodili a jsme za to šťastní. Každý chce dát proti takovému soupeři vstřelit gól a ještě v televizi. Já jdu do každého utkání s tím, že chci bodovat, radovat se ze vstřelených branek, přihrávat na góly a být akční. Vyrovnávací trefa byla důležitá, v kabině si ale stále říkáme o nějaké pokoře a jdeme od kola ke kolu. Chtěli jsme vybojovat více, ale podle mého názoru je proti Brnu, jak jsem již zmínil, bod dobrý.

Další domácí ligové utkání je na programu až 28. 9. 2018, kdy se představíte proti Vítkovicím. Nyní je na programu druhé kolo MOL Cupu a reprezentační přestávka …

Je to špatné, ale my potřebujeme i potrénovat. Trenér Aleš Křeček říkal, že musíme zabrat, musíme hodně trénovat. Čeká nás v úterý Kladno a v pátek pravděpodobně přípravné utkání s Drážďany. To ještě není potvrzené. Chceme se zkonfrontovat s druhou Bundesligou, uvidíme, jaké to bude.

V čem podle Vás nastal zlom, když tým, který bojoval loni o záchranu ve Fortuna národní lize ČR je najednou v popředí soutěžní tabulky?

V Ústí nad Labem je výborná parta, někteří se známe mnoho let a před třemi roky jsme vyhráli juniorskou ligu. Víme o sobě, co od koho očekávat a ti, co nepřišli z Teplic, se dobře doplňují a není v mužstvu nikdo, kdo by něco narušoval. Všichni si rozumí na hřišti i mimo něj. Zásluhu na tom má i kouč Aleš Křeček, který s námi komunikuje a je to super vůči všem. Mluví s námi o všem, o čem chceme a nemusí to být jen fotbal. Když máte nějaké problémy, vše se snaží vyřešit, to je pozitivní do kabiny.

Padla již v kabině nějaká slova o postupu nebo se snažíte nepodléhat euforii? Zamlouvá se Vám nový nebo starší model soutěže, kdy letos bude nově druhý a třetí celek tabulky hrát baráž o postup?

Vůbec ničemu nepodléháme, trenéři nám stále vtloukají do hlavy pokoru. Jsme mladé mužstvo, které se stále učí, každému včetně Brna můžeme zatopit. Kromě jedné akce se Zbrojovka ve druhém poločase do ničeho nedostal. My můžeme překvapit a daleko to dotáhnout. Co se změny herního systému týče, z mého pohledu si myslím, že by měly postupovat dva týmy přímo. Takto Vás po sezóně čekají další zápasy.

V Českých Budějovicích skončila série deseti výher v řadě, na druhou stranu jste v utkání s Brnem přidali desáté domácí ligové utkání v řadě bez porážky. Hraje domácí prostředí velkou roli, když v Ústí nad Labem jste prohráli naposledy 17. 11. 2017 s Frýdkem-Místkem (0:1)?

Když vidíte, že přijde tolik lidí, nechcete vypustit ani jeden souboj. My jsme si řekli, že to bude náš zámek, který nechceme odemknout. Chceme bojovat a takto si to říkáme, ať je to doma nebo venku.