Ústí doma utrpělo vysokou porážku

V dohrávce 5. kola Fotbalové národní ligy jsme hostili na Městském stadionu soupeře ze středních Čech, a to FC Sellier & Bellot Vlašim.
Ústecký stadion, se skoro po měsíční pauze dočkal dalšího zápasu domácí Army. A úvod zápasu byl pro Ústí přímo snový. Ve 3. minutě se na levé straně krásně uvolnil Leibl, který svým centrem našel ve vápně Myslivečka, který hlavou otevřel skóre - 1:0. Bohužel se stalo to, co nikdo nechtěl. V 7. minutě se Tusjak dostal k rohovému praporku, odkud nacentroval na Ladislavu Jandu, který hlavou vyrovnal - 1:1. Po bláznivém začátku bylo ve 12. minutě ještě hůře. Z rychlého protiútoku našel Nečas zcela nehlídaného Jandu, který z deseti metrů prostřelil Tvrdoně - 1:2. Ve 23. minutě se do míče z přímého kopu opřel Vondra, s jehož ránou si na dvakrát Tvrdoň poradil. Ústí mohlo vyrovnat ve 36. minutě, kde po příhrávce Myslivečka trefil Zeman břevno vlašimské branky. Na začátku druhé půle bylo pro Ústí mnohem hůře. Rychlý útok Vlašimi zakončil nekompromisní dělovkou Janda, který dovršil hattrick - 1:3. Ústí se snažilo ze zápasem něco udělat. V 66. minutě z přímého kopu snížil Jiří Kateriňák - 2:3. Další dobrý zákrok předvedl Marian Tvrdoň v 74. minutě, kdy vyrazil nebezpečnou střelu Frizoniho. Aktivně hrající Jakub Nečas vrátil v 77. minutě Vlašimi dvougólové vedení, kdy střelou za hranicí vápna zvýšil na - 2:4. Bohužel to nebylo zdaleko vše. V 90. minutě na konečných 2:5 zvýšil kapitán hostů Daniel Tarczal. FC Sellier & Bellot Vlašim si nakonec z Ústí odvezla výhru 2:5.

FK Ústí nad Labem - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:5
Branky:
3. Mysliveček, 66. Kateřiňák – 7. Janda, 12. Janda, 50. Janda, 77. Nečas, 90. Tarczal
Sestava Ústí: Tvrdoň – M. Zeman, J. Peterka (C), L. Vaněk, Šnirc – Kateřiňák, Miskovič (65. Martykán) – Moulis, Mysliveček (57. Výborný), Leibl – Pouček.
Sestava FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Breda, Kavka, Piško, Vondra – Janda, Tarczal (C), Kulhánek, Tusjak (62. Frizoni) – J. Nečas (83. F. Hašek), Vyhnal (89. Reiter)
ŽK: 43. Vaněk, 52. Peterka, 59. Kateřiňák – 67. Tarczal, 71. Vondra, 78. Nečas
Rozhodčí: Příhoda – Pospíšil, Hájek