Ústí dostalo pět gólů a vrací se bez bodu

V rámci 14. kola Fortuna národní ligy jsme zavítali na půdu dosavadního lídra tabulky Sigmy Olomouc.
Ústí do Olomouce odcestovalo bez pěti zraněných hráčů. Jiřímu Skálovi chyběl Šnirc, Zeman, Procházka, Peterka a Jindáček. Do utkání po dohodě klubů nemohl zasáhnout ani Pavel Moulis. Od začátku utkání bylo vidět, že Olomouc bude tím týmem, který bude diktovat tempo hry. První velká šance Sigmy přišla v 5. minutě. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Falta, jehož pokus ústecká obrana zblokovala na další roh. Z následného rohu zakončoval Vepřek, který svoji střelou minul jen o milimetry Tvrdoňovu bránu. V 8. minutě se již Olomouc radovala. Falta zpětnou nahrávkou našel Jakuba Plška, který svoji střelou otevřel skóre utkání - 1:0. Druhou branku přidala Olomouc v 15. minutě. Po rychlém breaku a nahrávce Petra zvyšoval Tomáš Chorý na 2:0. Olomouc byla i nadále lepším týmem. Další velkou šanci si vypracovala ve 22. minutě. Zahradníček utíkal od poloviny hřiště sám na Mariána Tvrdoně. Ten však jeho úmysly vystihl a zneškodnil tak jeho samostatný únik. Ústí mělo velké problémy a takřa se nedostalo k žádnému zakončení. Ještě do poločasu přidala Olomouc jeden gól. Petr našel znovu Tomáše Chorého, který tak přidal svůj druhý gól v utkání - 3:0. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. V 52. minutě to mohlo být už o čtyři góly. Jakub Plšek však trefil pouze břevno ústecké brány. O čtyři góly to však bylo o pět minut později. Marián Tvrdoň nedokázal zastavit Faltovu střelu zpoza velkého vápna, která tak skončila po teči Tvrdoně v brance - 4:0. O tři minuty později bylo ještě hůře. Zahradníček naservíroval před prázdnou bránu míč na Jakuba Plška, který tak v 60. minutě zvýšil na 5:0. V 67. minutě to mohlo být o šest gólů. Buchvaldek však svoji střelu nasměřoval jen nad ústeckou bránu. Olomouc diktovala tempo hry i po zbytek utkání. Ústí si za celý zápas nevytvořilo takřka žádnou gólovou příležitost, a proto si z Olomouce odváží porážku 5:0.

I přes prohru je pozitivem, že do uktání naskočili tři hráči našeho dorostu. Největší porci minut odehrál Hošek, který v 56. minutě nahradil zraněného Píchu. Do utkání také v 76. minutě naskočil Kuncl, který si po utkání na Žižkově připsal svůj druhý start v A týmu. Kuncl na hřišti nahradil Miskoviče. V 81. minutě si také svoji premiéru mezi dospělými odbyl Fábera, který nahradil Petra Výborného.

Jiří Skála: „Musím poblahopřát soupeři, byl jasně lepší. My jsme nebyli v dobré situaci, chyběla nám komplet sehraná obranná čtveřice, což bylo opravdu znatelné. Průběh byl jednoznačný. Chtěli jsme víc vzdorovat, ale herní kvalita na straně Olomouce je obrovská. Zcela zasloužená prohra. Zranil se nám další obránce, což je velice tíživá situace, zbylo nás devět, s Pavlem Moulisem, který přibude, nás bude deset. Je výhoda, že jsme hráli ve středu, máme dostatek času na regeneraci, dát se dohromady."

SK Sigma Olomouc - FK Ústí nad Labem 5:0 (3:0)
Branky: 8. Plšek, 15. Chorý, 43. Chorý, 57. Falta, 60. Plšek
Sestava SK Sigma Olomouc: M. Buchta (C) – Sladký, Radaković, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (60. Buchvaldek), Houska, Petr, Plšek, Falta (75. Štěpán) – Chorý (60. Yunis)
Sestava Ústí: Tvrdoň – Pícha (54. Hošek), Seidl, Zukič, Leibl – Kateřiňák, Martykán (C) – Miskovič (76. Kunc), Mysliveček, P. Výborný (81. Fábera) – Pouček