Ústí je profesionální organizace, chválí Sparťan a nový asistent Petr Vrabec

ÚSTÍ N.L. - Realizační tým Army rozšířil Petr Vrabec, jenž doplnil trenérskou lavičku, kterou bude tvořit ještě s Jurajem Šimurkou a oba budou k dispozici hlavnímu trenérovi Aleši Křečkovi. Nyní s nováčkem v ústecké organizaci přinášíme rozhovor.
Jak jste se ocitl v Ústí? 
Jednání byla rychlá a jsem rád, že to tak dopadlo a jsem v Ústí. Vím, jak to tady funguje a jsem z toho nadšený. Dosud jsem působil v nižších soutěžích, kde to fungovalo jen někdy. Tady v Ústí kluci makají, běhají, chtějí se posunout dál. Asistent trenéra Novák odešel do Teplic, uvolnilo se místo, a tak přes Juraje Šimurku jsem nyní tady.

Znal jste z minulosti pana Křečka?
Ne. Působí na mě ale úžasně, ví co chce a to se mi líbí. 

Ve Slavii Praha jste jako asistent Karla Jarolíma zažil dva tituly (2008, 2009). Co jste dělal pak?
V roce 2012 jsem vedl Čáslav, pak juniorku Mladé Boleslavi. Pak Hořovicko, chvíli jsem byl ve Vesci v 1. A třídě a naposledy v Úvalech, kde to skončilo. 

Jaký je rozdíl po těchto nižších soutěžích nyní působit na profi úrovni v Ústí?
Obrovský. V Ústí je to na profi bázi. Hráči v divizi nejsou tak kvalitní, ale mají srdce. Tady fotbal hráči umí a mohou se posunout ještě na vyšší úroveň. 

Měl jste s Ústím už nějakou zkušenost?
Ne, nehrál jsem proti němu ani jako hráč, ani jako trenér. 

Jaké budete mít v Ústí osobní cíle?
V hráčské kariéře jsem něčeho dosáhl a klukům tady bych to přál také. Aby se dostali co nejvýše, pak se dá dělat cokoli.

Jak vzpomínáte na své hráčské angažmá v FK Chmel Blšany, v týmu, který hrál českou nejvyšší soutěž v rozmezí let 1998-2006?
V Blšanech jsem byl pět let. Byly tam osobnosti jako trenér Miroslav Beránek či ještě hráči jako Günter Bittengel, Karel Tichota, Roman Hogen a další. Byla to velká zkušenost. Jednu sezónu s námi začínal i Petr Čech.

Máte taky osm ligových titulů...
Šest československých titulů jako hráč ve Spartě. Pak dva české tituly jako trenér se Slavií. Ale jsem stoprocentní Sparťan. Ve Slavii jsem pracoval, ale nikdy jsem za ní nehrál. Ovšem pomohl jsem ke dvěma titulům jako asistent trenéra a zažil tam Ligu Mistrů, což bylo úžasné. 

Jste s Ústím na soustředění v Modré u Děčína. Čemu se tam věnujete?
Věnujeme se práci na hřišti s míčem a tomu, co chceme hrát v zápasech. Jde o to, aby to kluci dostali do sebe a pak to praktikovali.


Autor: Martin Pešout
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital