Ústí nad Labem míří bez tří dnů po půl roce k reputaci do Znojma

Ústí nad Labem – 18. 3. 2018 není den, na který Aleš Křeček vzpomíná v dobrém. Arma tehdy odjížděla ze Znojma s tříbrankovým přídělem a neproměněnou penaltou, přestože od 29. minuty hrála proti oslabenému soupeři po udělení červené karty. Spravit chuť i po prohře v Prostějově si budou Severočeši chtít v utkání devátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR ve Znojmě. Úvodní hvizd uslyší tamní obecenstvo v pátek 21. 9. 2018 v 18:00 hod.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem v právě probíhající sezóně předvádí pohledný fotbal, úctyhodnou sérii deseti vítězství přerušili Severočechům až v souboji jihu proti severu hráči Dynama České Budějovice. Po výhrách v tomto ročníku nad Baníkem Sokolov, Chrudimí, Třincem, Vlašimí a Žižkovem Ústečtí remizovali 2:2 se Zbrojovkou Brno, nestačili poté na Prostějov, když inkasovali ve čtvrté z pěti minut nastavení.

Ve vzájemných utkáních v sezóně 2017/2018 pomohlo oběma celkům k tříbodovému zisku vždy domácí publikum. Během podzimní části (23. 8. 2017) se Arma radovala z výhry 4:0, v jarní odvetě (18. 3. 2018) naopak sama musela skousnout tříbrankový příděl.

Jediné vítězství si dokázali v aktuálním ročníku připsat fotbalisté Znojma, když v domácím prostředí zdolali Třinec 2:0. Remízy s Varnsdorfem, Viktorií Žižkov (oba zápasy 1:1) a Vlašimí (2:2) poté vynesly v součtu se skalpem Třince v součtu šest bodů, které stačí na čtrnáctou příčku v tabulce. Okusit hořkost porážky naopak muselo Znojmo s Hradcem Králové (1:2), Vysočinou Jihlava (0:3), Chrudimí (1:4) a Prostějovem (0:1; všechny výsledky z pohledu Znojma).

Pokud bychom vzali v potaz MOL Cup, Znojmo v letošní pohárové soutěži již dohrálo. V prvním kole stačili hráči z města okurek na Kozlovice 4:0, ve druhém kole si ale již nevěděli rady se Slavičínem. Po nerozhodné hrací době (2:2) ve 113. minutě přiblížil Znojmo k postupu z penalty Jakub Teplý, ve 120. minutě však nařízený pokutový kop proměnil i Ondřej Školník. Slavičín se radoval z vyřazení účastníka tuzemské druhé nejvyšší soutěže, který utrpěl porážku 3:3, 4:5 na penalty; všechny výsledky z pohledu Znojma.

Poslední vzájemný ligový zápas, 19. kolo Fortuna národní ligy ČR
18. 3. 2018, 14:00 h

1. SC Znojmo FK - FK Ústí nad Labem 3:0 (2:0)

Branky: 15. Ambrozek, 22. Helísek, 65. Lacko.
Rozhodčí: Hrubeš – Batík, Vodrážka.
ŽK: 35. Pimpara, 41. J. Peterka (oba UNL).
ČK: 29. Avdić (ZNO) -> následně 31. Jakubov neproměnil penaltu.
Diváci: 429.

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Jan Machálek.
Asistenti: Valter Boček, Jan Dohnálek.
Delegát svazu: Zdeněk Tasch.
Technický delegát: František Hubička.