Ústí nad Labem nestačilo na Varnsdorf, kterému vyšlo střídání, boj o baráž se zkomplikoval

Ústí nad Labem - V duelu 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR padli fotbalisté Army s nevyzpytatelným Varnsdorfem, kterému ani v odvetném střetnutí nedokázali vstřelit branku. Svěřenci Aleše Křečka měli baráž ve svých rukou, avšak prohraným severočeským derby se cesta za vysněným snem zkomplikovala.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

27. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 8. 5. 2019, 18:00 hod.
FK Ústí nad Labem – FK Varnsdorf
0:2 (0:0)

Branky: 86. Barac, 90+2. Schön.
ŽK: 41. Kodeš (VDF).

Rozhodčí: Hanousek – J. Kříž, M. Novák.
Delegát: Bohuněk.
Technický delegát: Adamec.
Diváci: 1 371.
Střely na branku: 2:9 (2:4).
Střely mimo branku: 5:2 (3:0).
Rohové kopy: 5:4 (4:2).
Ofsajdy: 5:2 (3:1).
Fauly: 12:19 (7:10).

Sestavy:
FK Ústí nad Labem:
Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – M. Bílek (64. Miskovič), J. Peterka – Prošek, D. Richter (78. Krátký), D. Procházka – Šup (61. Matějka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kouřil, M. Kubista, Heppner – Kodeš, Bláha – Rudnytskyy, Kocourek (74. Schön), Rudzan (81. Barac) – Dordić (67. Ondráček). Trenéři: David Oulehla, Libor Macháček.

V první šanci utkání se zjevil v desáté minutě Daniel Richter, jenž stál tváří v tvář před Radkem Porcalem. Akci ale domácím přerušil zdvižený praporek asistenta sudího pro ofsajd. Za tři minuty se do brankové příležitosti dostali pro změnu hosté, Ondřej Rudzan nastřelil z levé strany bližší tyč.

Aktivní byly oba celky i nadále, ve 29. minutě přibližně z třiceti metrů Daniel Richter jen těsně minul a ležící brankář hostů by byl bez šance. O pět minut později se ke střele z dálky odhodlal také Vojtěch Brak, jehož jedovku mířící pod břevno lapil do rukavic gólman Varnsdorfu. Do přestávky se již nic významného neudálo, a tak po první půli platil bezbrankový stav.

Po změně stran v 52. minutě trefil Daniel Procházka z dobré střelecké pozice boční síť, následně obě mužstva přišla se změnami v sestavě. V 83. minutě centroval Michal Šimeček do velkého vápna a podle domácích trefil ruku protihráče. Fotbalisté Army se dožadovali penalty, Karel Hanousek byl ale nekompromisní a nechal pokračovat ve hře.

Šťastnější ruku se střídáním měl David Oulehla, když v posledním vynuceném střídání kvůli zranění aktivního Ondřeje Rudzana poslal na trávník JAKUBA BARACE. A nebyl to nikdo jiný než poslední jmenovaný, jenž se odvážil ke střele a pokusem o pravou tyč poslal svůj tým do vedení. Domácí vsadili všechno do útoku, což se vymstilo ve druhé minutě nastavení druhého poločasu, kdy se do černého trefil další střídající hráč PATRIK SCHÖN, který šel úplně sám na Jiřího Lindra a na ústeckém gólmanovi si doslova smlsl.

Barážový sen se hráčům Ústí nad Labem hodně vzdálil, před severočeským derby měli vše ve svých rukou. Nyní musí spoléhat na klopýtnutí Brna a vyhrát v neděli v Hradci Králové. Varnsdorf naopak dokázal, že soutěž nechce již jen dohrát, Radek Porcal si navíc připsal čtrnácté čisté konto v letošním ročníku.

Ohlasy trenérů:
Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem):
„Chtěl bych pogratulovat soupeři k výsledku. Myslím, že se jednalo o remízový duel a ani jedno mužstvo si nevypracovalo žádnou vyloženou šanci. Soupeř se jednou krásnou střelou dostal do vedení, na což jsme nedokázali reagovat. Možná jsme měli v určitých fázích zápasu větší držení míče, ale Varnsdorf velice dobře bránil. Nebyli jsme v ofenzivě nebezpeční a neměli svou kvalitu. Chtěli jsme vyhrát podle vývoje ostatních duelů, klukům nemohu upřít snahu za bojovnost, ale na výhru jsme neměli. V pozici hlavního trenéra jsem s Varnsdorfem vždy prohrál, je to pro mě neoblíbený a nepříjemný soupeř, přestože jsem tam působil. Brno je podle mě na baráž jasný favorit, ale rvát se budeme dále.“

David Oulehla (FK Varnsdorf):
„Řekli jsme si, že v posledních zápasech jsme inkasovali příliš branek, což nebylo podle našich představ. Provedli jsme v sestavě změny. Byli jsme trpělivější, hráli jsme dobře do obrany. V prvním poločase jsme měli hodně nepřesných věcí, ve druhém poločase jsme hru oživili střídáním, dostali jsme se do tahu, do obrany. Po první vstřelené brance jsme hráli do otevřené obrany a přidali druhý gól. V kontextu celého utkání to byl bojovný, vyrovnaný a remízový zápas, ale v závěru jsme byli přesnější. Jakub Barac by šel do hry, i kdyby se Ondřej Rudzan nezranil, ale později. Brno je podle mého názoru zkušené a kvalitní mužstvo a bodový náskok si nenechá ujít, my na sebe brzy vyvinuli zbytečný tlak.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.