Ústí nad Labem odjíždí z Pardubic bez bodů

Pardubice – Jedenácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR bylo na programu v sobotu dopoledne také v Pardubicích, kam zavítala Arma. Před televizními kamerami nezačal pro Severočechy zápas nejlépe, neboť ve 37. minutě byl vyloučen brankář Jiří Lindr. Z následné standardní situace se následně domácí dostali do vedení, které ve druhém poločase pojistili druhým zásahem. Zajímavostí bylo, že se do hry dostali čtyři gólmani.

Autoři: David Klier, Zdeněk Kamínek ml.

11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 6. 10. 2018, 10:15 hod.
FK Pardubice - FK Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 40. A. Fousek, 78. Petráň.
ŽK: 44. A. Fouse, 54. Zukal – 72. Pimpara, 77. Miskovič, 86. M. Bílek.
ČK: 37. Lindr (UNL).
Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Dresler - Dubravský.
Diváci: 752.

Sestavy:
FK Pardubice:
Letáček (46. Šmíd) - Prosek, Zukal, Šejvl, T. Čelůstka - Jeřábek - Mužík (69. Sokol), Kovář, Tischler (85. Kühnel), A. Fousek - Petráň. Trenéři: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí.
FK Ústí nad Labem:
Lindr - Brak, Pimpara, Leibl, M. Bílek - D. Richter (46. Krátký), J. Peterka, Drame (39. Tvrdoň) - Miskovič, Strada, Matějka (73. D. Procházka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Prvních dvacet minut se hrálo hodně stylem nahoru – dolů a ani jeden tým si nedokázal vybudovat souvislý tlak. První větší šanci měli domácí až v 19. minutě, když po centru Fouska z těžké pozice střílel Petráň, ten ale orazítkoval břevno.

Ve 37. minutě vyběhl ze svého pokutového území brankář Jiří Lindr, musel hrát nohama a toho chtěl využít Michal Petráň. Toho ale kopl do oblasti obličeje právě brankář hostů, který si za faul vysloužil červenou kartu. Do branky se tedy postavil náhradní gólman Marián Tvrdoň, jenž byl na následný přímý kop Adama Fouska krátký.

V posledních minutách prvního poločasu měly oba celky šance na změnu skóre. Střelu Petráně do odkryté branky nejprve odvrátil obránce. O pár minut později na druhé straně Miskovič trefil břevno, k dorážce se dostal Bílek, který na brankové čáře trefil jen obličej Lukáše Zukala.

Ani domácí do druhého poločasu nenastoupili se stejným brankářem, zraněného Letáčka totiž nahradil Nicolas Šmíd. Do první šance poločasu se dostali právě domácí až po patnácti minutách hry. To Adam Fousek mohl přidat druhou branku poté, co utekl obraně a překonal brankáře, trefil ale opět břevno.

Další velkou šanci si vytvořily až v 78. minutě Pardubice. A byla to hned šance gólová. Tomáš Čelůstka z přímého kopu našel hlavu Michala Petráně, který se nemýlil a hlavou vsítil svůj sedmý gól v sezóně. V nastaveném čase ještě mohly Pardubice udeřit potřetí, po velkém závaru ale vykopával Fouskovu střelu jeden z obránců.

Ohlasy trenérů:

Jiří Krejčí (FK Pardubice): „Pro nás to byla důležitá výhra. Škoda, že jsme své vítězství ve druhém poločase nepojistili dříve, protože za léta znám, že utkání proti oslabeným soupeřům mohou skončit pěknou bramboračkou. Jsem spokojen s naším výkonem v prvním poločase, ale druhou půli jsme odehráli hodně staticky.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Soupeř měl obrovskou výhodu, že jsme šli do deseti hráčů Pardubice jsou dostatečně kvalitní na to, aby toho dokázaly v klidu využít, my navíc z následné standardní situace rázem inkasovali. Řekli jsme si o poločase, že zkusíme nějak zápas zdramatizovat, ale druhá obdržená branka zápas takřka rozhodla. Soupeř si výsledek pohlídal a zaslouženě vyhrál. Práce je nyní o tom vrátit se tam, kde jsme byli. Hráli jsme nyní spoustu zápasů venku a ne před naším publikem. Doufám, že utkání s Vítkovicemi zvládneme a budeme již naplno bodovat.“