Ústí nad Labem po základní části páté, na závěr vysoká výhra v Sokolově

Sokolov – Duel 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR si fotbalisté Army užili naplno. Skóre otevřel po čtyřiceti sekundách Youba Drame, dvakrát se černého trefil Adam Nágl a od 51. minuty hráli navíc svěřenci Aleše Křečka proti oslabenému Sokolovu kvůli červené kartě.

Autoři: fksokolov.cz, Zdeněk Kamínek ml.

30. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 25. 5. 2019, 15:00 hod.
FK Baník Sokolov – FK Ústí nad Labem
1:5 (0:2)

Branky: 48. Voleský – 59. z penalty a 71. Nágl, 1. Drame, 21. Matějka, 53. Strada.
ŽK: 30. Mejdr (SOK), 45+2. Hlavatý (SOK) – 34. Brak.

ČK: 51. Stropek (SOK).
Rozhodčí: Petřík – Batík, Dohnálek.
Delegát: Helebrant..
Technický delegát: Brutar.
Diváci: 490.

Sestavy:
FK Baník Sokolov:
Belaň – Mejdr, Stropek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C), A. Čihák – Štípek (60. Ruml), Hlavatý (46. Voleský), Kosak (46. Dan. Novák) – Vávra. Trenéři: Vítězslav Hejret, David Vaněček.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara (C), Janso – Valenta, M. Bílek (45. Nágl) – Prošek, D. Richter, Drame (66. Krátký) – Matějka (75. Šup). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Duel 30. kola začal šokem, o který se postaral ústecký Youba Drame, jenž přesně mířenou střelou poslal hosty po necelé minutě do rychlé vedení 1:0. Stejný hráč o minutu později páli do boční sítě. V 11. minutě mohl po Kosakově přihrávce srovnat Hlavatý, jenž trefil míč šikovně, ale gólman Tvrdoň byl proti a střelu vytěsnil. To však byla jediná příležitost Baníku v prvním poločase, protože herně se dařilo více Severočechům, jejichž kombinace byla přesnější a plynuly z ní zajímavé příležitosti. Jeden z nebezpečných útoků hasil v 19. minutě Stropek, který srazil míč těsně vedle vlastní brány. V 21. minutě Baník ztratil před pokutovým územím hostů balón, ti vyrazili do protiútoku, na jehož konci byl nehlídaný Lukáš Matějka. Ústecký útočník obstřelil Belaně a navýšil na 2:0.

Do druhého poločasu už nenastoupili Kosak s Hlavatým, které nahradili Voleský s Novákem. Znovu zahrozili jako první hosté. Valenta si naběhl na centr a jeho mírná teč poslal míč kousek od brány. Na druhé straně z obdobné situace vzešel jediný gól Baníku v utkání. Ve 48. minutě Štípek z pravého křídla odcentroval a novic na hřišti Patrik Voleský usměrnil míč za bezmocného Tvrdoně - 1:2. V tu chvíli se zdálo, že se baníkovci zvedají a utkání by mohlo být dramatické. Bohužel v 51. minutě musel Dan Stropek nedovoleně zastavit unikajícího soupeře a z ruky hlavního rozhodčího uviděl červenou kartu! Z následného přímého kopu se pak krásně trefil Marek Strada, bývalý hráč Baníku.

Další pohroma přišla o pět minut později. Sudí Petřík po delším váhání ukázal na značku pokutového kopu, ze které se střídající Adam Nágl nemýlil a s přehledem posunul Ústí do tříbrankového náskoku. Po hodině hry vychytal Drameho pozorný Belaň. V 71. minutě si na rohový kop naskočil opět Adam Nágl a tvrdou hlavičkou překonal Belaně - 1:5. Až v závěrečných deseti minutách si v početní nevýhodě hrající baníkovci vytvořili šance, ze kterých mohli hrozivý výsledek zkorigovat. Vávra zpětnou přihrávkou oslovil Ševčíka, jehož gólový pokus vykopl brankář Tvrdoň. Pět minut před koncem střílel na zadní tyč ústecký Krátký, ale naštěstí těsně minul. V nastaveném čase měl dvě příležitosti Patrik Voleský, zejména ta druhá byla nadějná, ale jediný střelec domácích přestřelil.

Baník tak ve 30. kole prohrál vysoko 1:5 a vzhledem k ostatním výsledkům obsadil konečné 11. místo. Hosté z Ústí uhájili pátou příčku.

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.